2. - Англия
  3. Саутхемптън спечели битката за Европа, Ливърпул и Уест Хем се спънаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Светците" биха категорично Кристъл Палас и си гарантираха място в Лига Европа

Саутхемптън ще участва в Лига Европа през идния сезон. "Светците" спечелиха борбата с Уест Хем и Ливърпул, които също имаха шансове да хванат "последния влак" за втория по реноме клубен турнир е Европа. Отборът на Роналд Куман победи Кристъл Палас с 4:1 и събра 63 т. и зае петата позиция в таблицата. Все пак, Манчестър Юнайтед (които в момента са шести, но след отложен мач днес) ще могат да изместят Саутхемптън до шестото място и съответно до квалификациите за Лига Европа.

Мачът на "Сейнт Мери" се оказа най-резултатният от трите в битката за Европа. Саутхемптън си свършиха работата до първия час, след като Садио Мане пръв откри в 43-та, а Грациано Пеле даде удобен аванс на "светците", когато бе отбелязан час игрово време. Само четири минути по-късно, Джейсън Пънчън върна едно попадение за Кристъл Палас. Двата гола преднина за домакините бе върната от Бертранд четвърт час преди края, след перфектно изпълнена дузпа. Футболистите на Куман стигнаха и до четвърти гол, благодарение на Стивън Дейвис в 87-та минута.

Триумф в Базел остана единственият път към Европа за Ливърпул

В 13-та минута на "Дъ Хоуторнс" Уест Бромич успяха да конструират бърза атака, при която Рондон съумя да прониже Адам Богдан с удар между вратаря и лявата греда. Десет минути по-късно мърсисайдци успяха да върнат гола, след като Джордан Айб успя да отбележи първото си попадение в елита на Англия.

Уест Хем се спъна в Стоук и вече стиска палци на Юанйтед във ФА Къп
Стоук Сити се доказа като отбор, който трудно дава точки на своя "Британия стейдиъм" и спъна Уест Хем в борбата на "чуковете" за Европа. Мачът започна добре за гостите, които излязоха напред чрез Микаил Антонио в 23-та минута. В 55-та обаче Жанели Имбула върна равенството на таблото. Две минути преди края, Маме Диуф сложи край на надеждите на лондончани с втори гол в тяхната врата. Така единствената възможност за Уест Хем за участие в Лига Европа ще е при победа на Манчестър Юнайтед във финала на ФА Къп. Тогава, дори и седми, чуковете ще се класират в Европа.