2. - Англия
  3. Тотнъм се измъкна в последната секунда срещу опашкар (СНИМКИ+ВИДЕО)

Тотнъм се измъкна в последната секунда срещу опашкар (СНИМКИ+ВИДЕО)

Заместникът на Кейн едва не закопа "шпорите" на "Крейвън Котидж"

Тотнъм победи драматично с 2:1 Фулъм в мач от 23-ия къг на Висшата лига. "Шпорите" трябваше да правят пълен обрат, след като се оттеглиха на почивка с гол пасив.

Това беше първата среща на тима без контузения Хари Кейн, като неговия заместник Фернандо Йоренте влезе в центъра на вниманието, но не по позитивни причини.

Фулъм започна по-активно срещата и в 12-та минута Бабел стреля опасно, а малко след това Одой на два пъти застраши Лорис.

В 17-та минута падна и гола във вратата на Тотнъм, след като Фернандо Йоренте засече с глава топката в собствената си мрежа и изведе домакините напред.

В 23-та минута испанецът се опита да се реваншира, но ударът му беше спасен от Серхио Рико. В самия край на полувремето пък Фулъм пропусна да покачи на 2:0 след неточни изстрели на Шурле и Бабел.

След подновяването на играта Тотнъм показа, че няма да се предаде и в 51-та минута Деле Али изравни резултата с перфектен удар с глава.

След изравняването Фулъм трудно стигаше до топката и "шпорите" контролираха топката непрестанно. В 56-та минута Санчес стреля неточно, а след това отново Йоренте не успя да порази очертанията на вратата на домакините.

Така се стигна до продължението на мача, където в третата му минута Хари Уинкс отбеляза решителния гол, който донесе трите точки за "шпорите". С тях те вече имат 51 и дръпнаха с четири на преследващия ги Челси, който вчера загуби от Арсенал.

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)