2. - Англия
  3. Уникален Де Бройне изкова успеха на Сити срещу Борнемут (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уникален Де Бройне изкова успеха на Сити срещу Борнемут (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" победиха категорично с 4:0, но Нолито развали следобеда

Манчестър Сити разпиля Борнемут с 4:0 на своя Етихад Стейдиъм в своя мач от петия кръг във Висшата лига. В основата на успеха бе Кевин Де Бройне, който се отчете с гол и асистенция, а за другите два гола даде ключови пасове.

Борнемут пък нямаха никакъв шанс да стигнат до гол дори и след 85-та минута, когато бяха с човек повече на терена.

Още от началото на срещата домакините показаха голямото си приемущество, като само след минута игра Де Бройне беше близо до откриване на резултата. Това стана в 15-та минута, когато той реализира пряк свободен удар с нисък удар по тревата.

10 минути по-късно младият нападател на Сити Келечи Ихеаначо удвои аванса на своя отбор след мълниеностна контраатака, минала през Де Бройне и Стърлинг, като англичанинът намери Ихеаначо на празна врата, излезли сами срещу вратаря.

Първият шанс за Борнемут дойде чак в 35-та минута чрез Джошуа Кинг, който не успя да преодолее Клаудио Браво.

Три минути след почивката, Стърлинг направи резултата класически след огледално копие на второто попадение. Отново Де Бройне намери човек зад защитата, като този път това беше Ихеаначо. Той пусна успореден пас към Стърлинг, чиито удар мина гол линията, макар да беше избит от защитник на Борнемут.

В 66-та минута Илкай Гюндоган отбеляза дебютното си попадение за „гражданите“. Отново Де Бройне беше в основата на гола, след като намери с перфектен пас полузащитника. Той от своя страна беше безпогрешен,о станал само срещу вратаря.

В 86-та минута за Сити остана горчивина, след като Нолито беше изгонен с директен червен картон, тъй като се опита да удари с глава Адам Смит от състава на Борнемут. Това не остана незабелязано от рефера и испанецът беше пратен преждевременно към съблекалнята.

След победата си днес, Сити остава с пълен актив от 15 точки, на цели 5 пред втория Арсенал. Борнемут пък са 16-ти с едва 4 точки.