2. - Англия
  3. Златна резерва донесе първи точки за Борнемут (ВИДЕО)

Златна резерва донесе първи точки за Борнемут (ВИДЕО)

"Черешките" поеха глътка въздух след лошия старт

Борнемут победи Брайтън с 2:1 на "Виталити" в мач от 5-ия кръг на Висшата лига, след като изоставаше в резултата.

Играчите на Еди Хау показаха характер, а негова смяна се оказа ключова. Джордан Айб влезе през второто полувреме и обърна развоя на срещата. Брайтън преди това поведе с гол на Соли Марч, който засече с глава центриране на Паскал Грос отдясно.

Борнемут изравни чрез Андрю Сърман в 67-та минута. Той се възползва от пас на Айб и финтира страхотно преди да прониже вратата на Мат Раян. Пълният обрат стана факт в 73-та минута. Айб увлече няколко противници и изведе Джърмейн Дефоу.

За заклетия голаджия нямаше проблем да реализира първото попадение за "черешките".

Това бяха първи точки за Борнемут от началото на сезона. Тимът насъбра 4 поредни загуби от началото на шампионата. Брайтън пък остава с 4 точки и е на 14-та позиция. Борнемут е 19-ти.