2. - Англия
  3. Златна резерва измъкна Челси срещу Хъл Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златна резерва измъкна Челси срещу Хъл Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси изпусна два гола аванс за минута, но успя да бие с 3:2 с победен гол на Лоик Реми

Челси пропиля преднина от два гола само за минута, но успя да спечели гостуването на борещия се за оцеляване Хъл Сити с 3:2 след победен гол на резервата Лоик Реми. Така отборът на  Жозе Моуриньо си върна аванса от 6 точки на върха пред Манчестър Сити, а има и мач по-малко.

Така Хъл Сити не успя да наруши негативната традиция и няма победа над Челси във Висшата лига, а същото важи и за мениджъра им Стив Брус в преките сблъсъци с Жозе Моуриньо. Специалния пък се е устремил към титлата.

Първата част пред над 24 500 души на „KC Стейдиъм” се превърна в същински трилър. Още до 9-ата минута Челси водеше с 2:0, но пропиля аванса само за минута след огромна грешка на Тибо Куртоа веднага след първия гол на „тигрите”.

Лондочани поведоха с първия удар в мача. Диего Коща отклони пас на Матич към Еден Азар, а лидерът на Челси през целия сезон нахлу през центъра и с левия крак оплете по диагонала в десния ъгъл с шут извън наказателното поле за 1:0 във втората минута.

Хъл можеше да изравни веднага и Н’Дойе изведе добре Абел Ернандес сам срещу Куртоа, но белгийският страж спечели дуела и разпери ръце, за да спаси.

Убийствена контра на Челси донесе втория гол. В 9-ата минута Фабрегас пусна наляво за Диего Коща, който сви леко към наказателното поле и по диагонала с перфектен изстрел покачи на 2:0 с така добре познатата комбинация Сеск – Коща за головете на „сините”.

Куртоа се изяви отлично още веднъж и изби удар на Н’Дойе от пряк свободен удар към близкия ъгъл. Стив Брус смени схемата на Хъл Сити в движение и това доведе до объркване в редиците на лидера във Висшата лига. Това, което последва обаче, едва ли някой е очаквал.

Левият бек Андрю Робъртсън се включи по фланга и центрира отлично фалцово към втората греда, а там Ахмед Ел Мохамади засече на празна врата – 1:2.

Веднага след гола Тибо Куртоа развали отличните впечатления до момента и буквално подари изравнителен гол на Хъл Сити. Той се поколеба дали да чисти или да овладява при върната към него топка, подритна леко само до Абел Ернандес, който веднага вкара в мрежата му – 2:2.

Гастон Рамирес разпиля защитата на Челси в края на първата част, но завършващият му удар беше разочароващ и безопасен.

Втората част започна с пропуск на Фабрегас, който би опасно покрай гредата след пас на Азар. Диего Коща продължи да играе мръсно в типичния си стил и ритна вратаря Макгрегър, но съдиите не го видяха.

Тибо Куртоа пък напълно се реваншира за грешката при гола на Ернандес с невероятно тройно спасяване в 64-ата минута. Първо Ел Мохамади беше оставен сам и стреля право в него, а после Куртоа изби добавката на Ливърмор и парира волето на Рамирес над гредата.

Жозе Моуриньо пусна Лоик Реми на мястото на Коща в 75-ата минута и удари джакпота. Само две минути по-късно след добра атака на Челси Вилиян върна за Реми и френският нападател бе точен за 3:2. За този гол му трябваха 92 секунди на терена.

В края Челси се бранеше къде спокойно, къде грубо, и успя да задържи преднината си.

Челси е лидер с 67 точки, вторият Манчестър Сити има 61, а Арсенал е с 60, Манчестър Юнайтед има 59. Хъл Сити има 28 на 15-а позиция и има аванс от 3 през изпадащите.