2. Арсенал
  3. Арсенал пребори Стоук с две дузпи в края (ВИДЕО)

Арсенал пребори Стоук с две дузпи в края (ВИДЕО)

Абумеянг с хубае жест към Лаказет

Арсенал победи с 3:0 Стоук Сити като домакин в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. "Топчиите" изпитаха сериозни затруднения, но зимното попълнение Пиер-Емерик Абумеянг даде тон за спечелването на трите точки след 75-та минута.

Първото полувреме разочарова всички, дошли на "Емирейтс", като в след края на 45-те минути Стоук Сити бяха отборът с повече положения пред противниковата врата, но нито едно от тях не намери очертанията.

Втората част започна доста по-добре за Арсенал, но положенията пред Бътланд отново бяха лимитирани. В 75-та минута обаче "артилеристите" получиха право да изпълнят дузпа и Абумеянг не сгреши от 11-те метра.

Голът даде импулс в играта на домакините и атаките им започнаха да стават все по-опасни. В 85-та минута Абумеянг отново беше в прегръдките на съотборниците си, след като беше оставен непокрит в наказателното поле и засече центриране от корнер с хубав удар от ждроп за 2:0.

Само три минути по-късно съдията Крейг Поулсън даде нова дузпа за Арсенал и Абумеянг отправи жест, давайки на Александър Лаказет шанса да отбележи, вместо да запише хеттрик. Французинът беше точен и оформи крайното 3:0.

Така Арсенал събра 51 точки и е на разлика от пет от Челси преди срещата на "сините" с Тотнъм по-късно днес.

Арсенал обърна "светците" и стигна до изразителна победа (ВИДЕО)

Лондончани губеха с 0:1, но спечелиха с 3:1 у дома

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре