2. Арсенал
  3. ТРИ ПОРЕД: Арсенал се разправи с Лийдс на "Елънд Роуд" (ВИДЕО)

ТРИ ПОРЕД: Арсенал се разправи с Лийдс на "Елънд Роуд" (ВИДЕО)

"Артилеристите" се изкачиха до четвъртото място в класирането на Висшата лига

Арсеналн записа трета поредна победа във Висшата лига, след като спечели с 4:1 гостуването си на Лийдс от 18-ти кръг.

Гостите поведоха в резултата след 16 минути игра, когато топката стигна до Габриел Мартинели и той простреля Илан Мелие за 1:0.

В 24-ата пред "артилеристите" се откри нов чудесен шанс. Кийрън Тиърни стреля силно в близкия ъгъл, но Мелие се намеси и изби. Минута по-късно удар на Рафиня от състава на Лийдс мина покрай вратата на Рамсдейл.

Арсенал стигна до второ попадение в 28-ата минута. Лийдс отново се оголи в защита и плати цената. Мартинели беше изведен на стрелкова позиция и прехвърли уверено Мелие за 2:0.

В 35-ата минута Мартин Йодегаард получи в наказателното поле и намери Лаказет, чийто опит да преодолее Мелие се оказа неуспешен. Седем след Букайо Сака се разходи около наказателното поле и накрая стреля, а след рикошет резултатът стана 3:0.

През втората част Лийдс върна един гол. Бан Уайт фаулира Гелхард в наказателното поле в 74-ата минута. Рафиня изпълни безкомпромисно наказателния удар за 1:3.

Това обаче не бе последното попадение в мача. В 84-та минута, след нова брилянтна контраатака, Мартин Йодегаард успя да намери с чудесен извеждащ пас Емил Смит Роу, който вкара 4:1.

Така след чистите победи над Саутхемптън с 3:0 и над Уест Хям с 2:0 Арсенал записа трети пореден успех и вече е с 32 точки на четвъртото място - с четири повече от петия Уест Хям, който е и с мач по-малко.

Лидер остава Манчестър сити с 41 точки, втори е Ливърпул с 40, а Челси се нарежда трети с 37 пункта. Лийдс пък записа трета поредна загуба в първенството и остава на 16-о място в подреждането с едва 16 пункта. В следващия кръг Арсенал гостува на последния Норич, а Лийдс гостува на Ливърпул.

ЛИЙДС - АРСЕНАЛ 1:4

0:1 Габриел Мартинели (16)

0:2 Габриел Мартинели (28)

0:3 Букайо Сака (38)

1:3 Рафиня (73-дузпа)

1:4 Смит Роу (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛИЙДС: Мелие, Далас, Кох, Айлинг, Драме, Форшоу, Клих, Рафиня, Робертс, Харисън, Гелхард

АРСЕНАЛ: Рамсдейл, Томиасу, Уайт, Габриел, Тийрни, Партей, Джака, Сака, Йодегоорд, Мартинели, Лаказет