2. - Българи в чужбина
  3. АИК писа тройка на Лех

АИК писа тройка на Лех

Сашо Тонев с 85 минути при загубата на поляците с 0:3 в Швеция

Отборът на АИК постигна убедителна домакинска победа с 3:0 срещу Лех Познан в първия мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Българският полузащитник Александър Тонев започна като титуляр за гостите и остана на терена до 85-ата минута, когато бе заменен от Бержински, но не успя да помогне на своя тим да избегне поражението.

Поляците се държаха до почивката, удърждайки нулево равенство. През втората част обаче шведите изляха цялата си голова мощ върху своя съперник.

В 61-ата минута бранителят Мартин Лонренцсон откри резултата, а в 78-ата костариканският халф Келсо Мора удвои.

Ситуацията се утежни още повече за Александър Тонев и компания, когато в 86-ата минута 21-годишният Виктор Люндберг оформи крайното 3:0 за АИК.

По този начин шведите на практика са с единия крак в следващата фаза на турнира. Реваншът в Познан е след седмица, но трябва да стане чудо, за да може отборът на Лех да преодолее пасива от три гола.