2. - Българи в чужбина
  3. Благо Георгиев вкара на Хамбургер при равенство на Терек (видео)

Благо Георгиев вкара на Хамбургер при равенство на Терек (видео)

Контролата продължи само 75 минути заради буря

Благой Георгиев вкара втория гол при равенството 2:2 на Терек Грозни в приятелски мач срещу германския гранд Хамбургер ШФ. Контролата продължи само 75 минути, защото в Австрия, където се подготвят двата отбора, се разрази гръмотевична буря.

Българският халф игра цял мач за руския тим, който отстъпваше с два гола до 24-та минута, като точни за германците бяха шведският нападател Маркус Берг и турският полузащитник Толгай Арслан. Игор Лебеденко намали минути преди почивката, а в 50-та минута Георгиев изравни. Той получи извеждащ пас от защитата, овладя топката на скорост, финтира съперник и вкара изравнителното попадение, което беше последно в мача.

"Това беше нашият последен сериозен тест преди началото на първенството. През първото полувреме нашите футболисти допуснаха два гола, но само защото изпитваха уважение към името на съперника и бяха объркани. След това заиграхме по-добре и вкарахме две красиви попадения. Хареса ми това, че върнахме два гола на отбор като Хамбургер", каза треньорът Станислав Черчесов.

Терек започва есенния дял от руското първенство на 22 юли с мач срещу Криля Советов като гост.