2. - Българи в чужбина
  3. Бургхаузен на Донков бие навън 3:2 с 10 души

Бургхаузен на Донков бие навън 3:2 с 10 души

Немският Бургхаузен, където първи помощник треньор е бившият национал и играч на Левски и ЦСКА Георги Донков спечели драматична победа като гост с 3:2 и то с човек по-малко.

Двубоят бе от 8 кръг на трета Бундеслига. Домакините от Дармщат 98 дръпнаха набързо с голове на Хасе (8) и Ратей (20). Само за 3 минути след почивката Бургхаузен, който е воден от еврошампионът с Германия от 1980 г Руди Бомер.

За гостите точни бяха Мохатари (48) и Сенесие (50). 15 минути преди края гостите останаха и с човек по-малко, заради втория жълт картон на Бручия. Това обаче не им попречи да стигнат до пълния обрат с гол в 82-та минута на Шварц. Успехът е втори за сезона за Бургхаузен и първи от 23 юли досега.

В осемте мача от началото на първенството тимът на Донков има 11 т от 2 победи, 5 равни и една загуба. В класирането Бургхаузен вече е 10-и.

„На почивката Бомер се скара здраво на футболистите, че не спазват указанията му. После обаче двамата ги надъхахме и им казахме, че нищо не е загубено. След червения картон на Бручия пуснахме Шварц да усили средата на терена, а той взе че вкара гол и спечелихме мача”.