2. - Българи в чужбина
  3. Гройтер Фюрт се разправи с Бохум, Караславов не игра

Гройтер Фюрт се разправи с Бохум, Караславов не игра

Отборът на българския защитник спечели с гръмкото 4:1 като гост

Отборът на Гройтер Фюрт показа още веднъж намерението си да влезе в Първа Бундеслига като надигра Бохум с 4:1 в мач от 6-тия кръг на втория ешелон в Германия.

Българският защитник Асен Караславов не игра за гостите, но това не попречи на „зелените” да постигнат убедителна победа. Сарарер вкара първия гол за Гройтер Фюрт в 35-ата минута, но Бохум стигна до равенството 6 минути по късно чрез ветерана Пол Фрайер.

През втората част домакините обаче преживяха истински ужас пред своите фенове. Отеан, Нот и Сарарер в разстояние на 16 минути от 52-ра до 68-а превърнаха мача в кошмар за Бохум.

До края нищо не се промени на терена и Гройтер Фюрт постигна нова важна победа, която изкачи тима на върха в класирането поне за ден преди изиграването на другите мачове от кръга. Отборът на Асен Караславов има 15 точки след 5 победи и загуба, а Бохум е в дъното на 16-та позиция с едва 4 точки след победа, равен и 4 поражения.