2. - Българи в чужбина
  3. Лех се мъчи срещу опашкар, Тонев сменя контузен съотборник

Лех се мъчи срещу опашкар, Тонев сменя контузен съотборник

Сашо Тонев игра от 18-ата минута при успеха с 3:2 над десет от Биелско Бяла

С хеттрик на Бартош Сугарски съставът на Лех Познан, в който играе и българският национал Александър Тонев, постигна изстрадана победа с 3:2 при визитата си на последния в класирането Биелско Бяла в двубой от 13-тия кръг на полската Екстракласа.

Сашо Тонев влезе като резерва в 18-ата минута на мача на мястото на контузилия се Убипарип. Успехът обаче дойде не и без помощта на главния съдия на двубоя, който изгони играч на Биелско в края на първата част при спорни обстоятелства и резултат 1:1.

Преди това Лех бе открил резултата чрез Слугарски в 23-ата минута, а Демжан бе възстановил равенството в 43-ата.  След почивката гостите наложиха своята воля и с нови два гола, паднали в 68-ата и 77-ата минути, стигнаха до преднина от 3:1, преди Биелско да вкара още един гол чрез резервата Адамек.

Благодарение на този труден, но ценен успех, Лех се изкачи до втора позиция в класирането с 26 точки и изостава само на 4 пункта от лидера Легия Варшава. Трети е отборът на Полония с 24. Биелско бяла е последен с едва 5 точки.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0