3. Макриев и Ашдод отново са лидери в Израел

Макриев и Ашдод отново са лидери в Израел

Българинът с цял мач при 1:0 над Апоел (Рамат Ган)

Докато телавивските отбори Макаби и Апоел спорят за лидерската позиция, днес там се намести Ашдод с българския нападател Димитър Макриев в състава си.

Ашдод се наложи с 1:0 като гост на Апоел (Рамат Ган) с гол на Израел Раш. Победата увеличи актива на жълто-червените от Ашдод на 22 точки, с 1 пред двата телавивски отбора, които играят своите мачове по-късно днес и в понеделник.

Макриев игра пълни 90 минути, но нямаше кой знае колко възможности да се разпише, а и самата среща не предложи атрактивен футбол. Израел Рош отбеляза единственото попадение в 34-ата минута след пробив и подаване на Давид Ревиво.

Другият българин в израелската Лигат Ал- Йордан Милиев, по всичко личи, че ще напусне отбора на Рамат Ашарон през зимата. Поне така твърдят футболните уеб-медии в Обетованата земя, като някои клубове вече са започнали разговори по прекратяването на договорите на някои от чужденците си.

Първият е унгарски играч на Кириат Шмона, на когото днес било съобщено, че от зимата е свободен да си търси нов отбор.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0