2. - Българи в чужбина
  3. Пламен Илиев направи дузпа, но победи

Пламен Илиев направи дузпа, но победи

Астра удари бившия му тим Ботошани

Вратарят на националния отбор на България Пламен Илиев допусна груба грешка в мача на своя Астра срещу бившия си тим Ботошани от 22-ия кръг на румънското първенство, но тя не се оказа фатална, защото домакините спечелиха с 2:1.

Бившият страж на Левски направи дузпа, от която Ботошани израави, а по това време Астра вече беше с човек по-малко. Въпреки всичко, домакините стигнаха до трите точки с попадение на Клаудиу Белу в 85-ата минута.

Двубоят започна перфектено за Астра и още в 9-ата минута отборът на бившия старши треньор на ЦСКА-София Едуард Йорданеску получи дузпа, която Александру Йоница реализира. В средата на полувремето Анатоле Абанг ритна лошо в коляното противников футболист и получи червен картон, оставяйки домакините в намален състав.

В 62-ата минута Пламен Илиев изпусна топката и в опита си да я улови повторно, събори играч на Ботошани. Реферът посочи бялата точка, а Михай Роман вкара за 1:1. Малко след това Илиев се реваншира с две блестящи спасявания.

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато Белу остана на празна врата и донесе победата на Астра. Благодарение на успеха днес, тимът от Гюргево измести Ботошани от 4-ото място в класирането. Начело е ЧФР Клуж с аванс от 5 точки пред Стяуа.
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)