2. - Българи в чужбина
  3. Цветан Генков с цял мач при загуба на Висла от новак

Цветан Генков с цял мач при загуба на Висла от новак

Отборът на Пяст Гливице се справи безпроблемно с гостуващия тим от Краков

Отборът Висла Краков с Цветан Генков в състава загуби с 0:2 гостуването си на новака Пяст Гливице в последен мач от шестия кръг на полското първенство.

Българският нападател започна срещата като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, но не помогна на своя тим да избегне поражението. Домакините бяха по-добрият отбор в мач и заслужено завоюваха трите точки.

Томаш Подгорски откри резултата в 44-та минута, а Войчек Кедзиора удвои в 72-ата.

С този успех Пяст се изкачи на трета позиция във временното класиране, докато Висла заема незавидното 11-о място след като е спечелил само два мача от началото на шампионата. Следващата седмица тимът от Краков отново има нелека задача, тъй като гостува на Легия Варшава.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)