3. Академик Бултекс 99 се справи с Ямбол

Академик Бултекс 99 се справи с Ямбол

Пловдивският тим постигна победа със 77:61 (18:19; 14:16; 24:14; 21:12)

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) постигна победа в двубоя си от програмата на XIX кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол със 77:61 (18:19; 14:16; 24:14; 21:12).

Шакир Смит вкара 22 точки за пловдивските „студенти“, Василие Кнежевич и Васил Бачев добавиха съответно по 14 и 12 точки, а Тенчо Тенчев приключи с 11 точки.

Ричард Амаради вкара 15 точки за гостите, а Стивън Круун, Евгени Иванов и Дарин Иванов приключиха с по 10 точки.

Двата отбора се вкопчиха в истинска битка на терена още от първия съдийски сигнал и по всичко личеше, че интригата в двубоя ще се запази до самия край. След първите десет минути гостите от Ямбол имаха минимална преднина от една точка – 19:18, като през вторите десет минути възпитаниците на Тони Дечев отново използваха шансовете си по-добре и заслужено на почивката водеха с 35:32.

През третата част ролите се размениха, след като баскетболистите на Академик Бултекс 99 се разиграха и стигнаха до пълен обрат след 30 минути игра – 56:49. Доброто представяне на пловдивчани продължи и в началото на последната част, което им позволи да стигнат до двуцифрен аванс, който се запази до самия край и последния съдийски сигнал прозвуча при 77:61 в полза на домакините.