3. Академик Бултекс 99 влезе в четворката

Академик Бултекс 99 влезе в четворката

Най-голямата преднина в полза на водените от Асен Николов баскетболисти бе 24 точки

Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа домакински успех срещу А1 Академик (София) с 91:74 и по този начин влезе в Топ 4 на временното класиране на НБЛ.

За пловдивчани това бе десета победа, като те имат в актива си и десет поражения, докато гостите инкасираха седмата си поредна загуба, която бе общо седемнадесета за тях в 21 мача досега през сезона.

Най-голямата преднина в полза на водените от Асен Николов баскетболисти бе 24 точки, а четирима от тях завършиха с двуцифрени точкови показатели. Най-резултатен бе Александър Груев с 19 точки, Трой Франклин вкара 16, Васил Бачев добави 12, а Никола Вуйович остана с 10.

Домакините се откъснаха напред с двуцифрена разлика още преди почивката, която дойде при резултат 47:37. През третата четвърт те допуснаха само 14 точки в коша си, за да увеличат преднината си до 72:51, а във финалните 10 минути задържаха дистанцията, триумфирайки с 91:74.

За гостуващия тим най-много точки вкара Николай Николов - 16. Цветомир Чернокожев и Николай Иванов завършиха с по 12, докато Андрей Иванов остана с 11.