3. България с трета загуба на европейското по баскетбол (ВИДЕО)

България с трета загуба на европейското по баскетбол (ВИДЕО)

Нашите отстъпиха и пред състава на Черна гора

България отстъпи от Черна гора в третия си мач на Евробаскет 2022 с 81:91. Това беше третата среща от група „А“, която се играе в Тбилиси, Грузия. След този мач Черна гора заема първо място във временно класиране с 5 точки, а родните национали остават 5-и с 3 точки.

Първата част започна равностойно, като след 10 минути игра резултатът беше равен – 21:21. Втората четвърт беше силна за гарда на България Станимир Маринов, който се контузи в края на този период. Той завърши при резултат 25:24 за родните национали и така се оттеглихме на почивката с томка аванс – 46:45.

Второто полувреме започна много лошо за България, като националите не успяха да отбележат нито една точка в първите четири минути на срещата. Закономерно Черна гора я спечели с 22:12. За България в тази четвърт се отличи Андрей Иванов, който отбеляза повече от половината точки. В края на третия период резултатът беше 67:58 в полза на символичните гости.

В последната четвърт България започна много силно и само 5 минути преди края на мача резултатът беше изравнен – 77:77. Но в крайна сметка след добра и организирана игра в защита Черна Гора победи с 91:81.

Най-ефективен за България бе голямата звезда на отбора Александър Везенков, който се отличи с 26 точки и 8 борби. Андрей Иванов добави 17 точки при 8/9 стрелба от игра.

За Черна Гора най-голям коефицент на полезно действие имаше Владимир Михайлович, който отбеляза 23 точки, Боян Дубльевич добави 17 точки, а Немяна Радович добави 17 точки и 8 борби.

Съставите:

България: Дий Бост, Чавдар Костов, Станимир Маринов, Емил Стоилов, Александър Везенков, Иван Алипиев, Димитър Димитров, Андрей Иванов, Павлин Иванов, Деян Карамфилов, Алекс Симеонов, Александър Янев

Черна Гора: Боян Дубльевич, Игор Дробняк, Владимир Михайлович, Кендрик Пери, Неманя Радонич, Марко Симонович, Алекса Илич, Зоран Николич, Никола Павльевич, Петър Попович, Зоран Вучельич, Дино Радончич