3. България се отдалечава от световното след загуба от Чехия (ВИДЕО)

България се отдалечава от световното след загуба от Чехия (ВИДЕО)

Павел Маринов записа 15 точки, Станимир Маринов и Дий Бост добавиха по 13

Баскетболните ни национали изпуснаха шанса да се изравнят с лидера в група F на световните квалификации - Чехия. Тимът ни загуби със 76:78 като домакин в зала „Арена Ботевград“.

Така България е с победа и две поражения до момента, а Чехия вече е с пълен актив от три успеха. Следващият мач на отбора ни е на 25-и (неделя) като гост на Финландия.

Чехия се откъсна с 8 точки малко преди края на първата част. Разликата обаче бързо бе стопена до едва 3 в края на периода. През втората четвърт нашите направиха серия от 21:2 и натрупаха сериозен аванс, който стигна до 16 точки. В крайна сметка на почивката България водеше с 48:37.

През цялата трета част чехите топяха разликата. В крайна сметка се стигна до едва 2 точки аванс в полза на националите ни преди заключителната четвърт - 56:54. Гостите започнаха последния период с 9:0. Националите ни обаче успяха да реагират и минута преди края резултатът беше равен - 74:74. Двата отбора пропуснаха по веднъж, а Блейк Шилб вкара за Чехия при оставащи 19 секунди. При последвалата размяна на нарушения и наказателни удари Чехия успя да се задържи напред и да спечели.

Павел Маринов записа 15 точки и 5 борби за отбора ни, а по 13 отбелязаха Станимир Маринов и Дий Бост, който подаде и 8 асистенции. В игра не влязоха само Асен Великов и Мартин Маринов.

Яромир Бохачик наниза 24 точки за победителите, с 13 завърши Блейк Шилб, а 9 плюс 10 борби регистрира Ондържей Балвин.
Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича