3. Балкан защити второто място с победа над Академик Бултекс 99

Балкан защити второто място с победа над Академик Бултекс 99

Балкан разби Академик Бултекс 99 като гост в Перущица с 93:75 в мач от последния  кръг от редовния сезон на НБЛ VIVACOM. Ботевградчани вкараха 38 точки през първата част, за да поведат с над 20 още в първата 10-ка. Това е тяхната пета поредна победа, а те завършват на второ място с актив 21-6. В четвъртфиналните плейофи Балкан ще се изправи срещу седмия Левски и ще има домакинско предимство. За пловдивския отбор пък това беше последен мач за сезона, като той завършва на предпоследното девето място с 6 победи и 21 загуби.

Брандън Фортънбъри и Душан Цветкович завършиха с по 17 точки и 5 борби за победата на отбора си, а с 15 точки се включи капитанът Мартин Маринов.

За Академик Александър Митрович беше най-резултатен с 20 точки, 18 и 7 борби добави Бошко Йовович, а 17 вкара Оскар Белфийлд.
Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)