3. Барса на полуфинал за Купата на Краля

Барса на полуфинал за Купата на Краля

Александър Везенков остана на резервната скамейка

Барселона победи с 94:90 Баскония и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля в Испания в изключително драматичен и качествен двубой, игран в Гран Канария.

Успехът за каталунците обаче дойде без помощта на българския национал Александър Везенков, който остана на резервната скамейка през всичките 40 минути.

Срещата започна по-силно за отбора на Баскония, който поведе в първите минути на мача, но Барселона бързо отговори със силна игра в нападение и в края на първата четвърт играчите на Светислав Пешич имаха преднина от 28:22.

Във втората и третата част на мача Барселона продължи да има преднина, като тя бе най-голяма в края на третата четвърт, когато достигна 11 точки при 70:59. Водени от грузинеца Торнике Шенгелия обаче, гостите от Баскония се върнаха в мача и многократно успяваха да изравнят резултата в последната четвърт.

Той се запази равен почти до самия му край, когато при 88:88 Барселона направи 5 поредни точки и така предреши изхода на срещата.

Най-резултатен за победителите бе Тома Юртелс 20 точки, докато 18 прибави хърватинът Анте Томич. За Баскония с 30 точки завърши Торнике Шенгелия, 22 прибави Родриг Бобоа, а Янис Тима се отчете със 17.

В полуфиналите, които са тази вечер, Барселона играе с Гран Канария, докато в другата среща за място на финала ще спорят Тенерифе и Реал Мадрид.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича