3. Берое удържа Балкан след драма в Ботевград

Берое удържа Балкан след драма в Ботевград

Домакините бяха на прага на сензация, след като губеха със 17 точки и малко преди края успяха да поведат, но силите им не стигнаха

Берое удържа Балкан в драма в Ботевград и спечели мач №3 от полуфиналната серия в НБЛ със 101:96.

Домакините бяха на прага на сензация, след като малко повече от две минути преди края успяха да поведат, а в един момент губеха със 17 точки.

В крайна сметка обаче Берое поведе в серията с 2-1 победи.

Следващият мач отново е в Ботевград, в понеделник, 13-и май.

Беройци изиграха много нахъсано и силно първо полувреме, като с отлична стрелба и агресивна защита поведоха с 11 точки на почивката.

След нея обаче ботевградчани бяха много мотивирани, успяха да наваксат, ала силите им не стигнаха за пълен обрат.

Конър Франкамп отново бе над всички за старозагорци, като вкара 71% от стрелбите си за 24 точки, а добави и 5 асистенции.

Николай Стоянов се отличи с 16, Тихомир Желев вкара 14, Джеймс Уайт завърши с 12 точки, а с 10 и 7 борби бе Станислав Ваклинов.

Брендън Браун бе динамото на Балкан и в този мач, като наниза 25 точки и направи 11 асистелнции.

С 20 точки и 8 борби се отличи Микейл Хопкинс.
Националът Венцислав Петков завърши със 17 точки.