3. Берое завърши с победа редовния сезон на Адриатическата лига

Берое завърши с победа редовния сезон на Адриатическата лига

Възпитаничките на Татяна Гатева победиха гостуващия Цинкарна Целе (Словения) с 94:87 след продължение

Защитаващият титлата си Берое (Стара Загора) завърши с победа редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Възпитаничките на Татяна Гатева победиха гостуващия Цинкарна Целе (Словения) с 94:87 след продължение. Редовното време завърши 81:81.

Българският тим си осигури предсрочно класиране на финалната четворка на надпреварата, на която ще бъде домакин на 21 и 22 март. Берое и Цинкарна изиграха оспорван двубой, който се реши в добавените пет минути. Българките баскетболистки направиха серия от 5:0, за да поведат с 91:85 две минути преди края и успяха да удържат преднината си.

Само девет баскетболистки играха за Берое в двубоя. С 19 точки и 11 борби се отчете Адиджат Адамс, 16 точки вкара Карина Константинова, 15 - Моника Енгелман, а 11 - Гергана Иванова. За гостенките се отличи американката Тейлър Диър със 17 точки.