3. Левски Лукойл сгази Ямбол

Левски Лукойл сгази Ямбол

Павлин Иванов стана най-резултатен за домакините

Левски Лукойл записа шестата си победа в баскетболния шампионат, след като се наложи над Ямбол като домакин с резултат 100:70.

„Сините“, които домакинстваха в малката зала на „Арена Армеец“ в София, не срещнаха затруднения и вече имат актив от 16 победи и 5 загуби, като са с два мача повече от Балкан (15:5) и един повече от Рилски спортист и Академик Бултекс 99, които са с по 14:6.

Ямболии пък са седми в класирането с 6:14. В следващия кръг столичани почиват, а ямболии ще бъдат домакини на Рилски спортист.

Гостите започнаха с отлична серия от 9:0, но Левски Лукойл бързо отвърна с 11:0 и остана напред до края на срещата. Домакините увеличиха преднината си до 9 точки до края на първия период, а до почивката Ямбол се държеше близо за 45:53.

В отлична за столичани трета част разликата скочи над 20 точки, а след като спечелиха категорично и последния период, те я увеличиха до 30.

Всички в състава на победителите влязоха в игра и записаха точки, като петима завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен с 18 точки беше Павлин Иванов, 15 плюс 7 асистенции добави Божидар Аврамов, а 11 и 5 борби - Неманя Милошевич.

За Ямбол Алан Арнет регистрира 24 точки и 6 борби, а с 18 точки се включи Стоян Петков.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича