3. Монтана отпадна на полуфинал в Андриатическата лига

Монтана отпадна на полуфинал в Андриатическата лига

Българките ще спорят за третото място с Цървена звезда

Монтана не успя да преодолее полуфиналите в Адриатическата лига за втора поредна година, след като отстъпи на Будучност с 67:74.

Миналия сезон тимт отново загуби  първия двубой от Финалната четворка, а след това падна и в мача за третото място именно от Будучност.

Срещата тази вечер бе празник за града, като трибуните бяха пълни, а кметът на града Златко Живков, футболният и волейболният тим на Монтана подкрепяха баскетболистките.

Разликата, която черногорките направиха в първите 15 минути на мача се оказа решаваща за крайния успех. Монтана не намери отговор на фантастичната игра на капитана на гостите Божица Муйович, която диктуваше събитията на терена и завърши с 26 точки за победата.

В средата на втората четвърт авансът на гостите скочи до 18 точки. Баскетболистките на Стефан Михайлов не бяха далеч от това да настигнат съперника, като финишираха първото полувреме със серия от 10:0.

В третата част разликата се въртеше около 8-10 точки. В началото на последния период домакинит направиха нова поредица от 9 безответни точки за 59:62. Така седем минути до края на срещата, Монтана вече виждаше обрата, когато неспортсменски фаул в полза на Будучност върна увереността на черногорките. Божица Муйович реализира седем поредни точки, а две минути и половина преди сирената пак тя направи разликата двуцифрена.

Монтана така и не успя да организира повече добри атаки и утре ще спори за третото място с Цървена звезда.
Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича