3. ОФИЦИАЛНО: Присъдиха служебна загуба на Балкан

ОФИЦИАЛНО: Присъдиха служебна загуба на Балкан

Тимът от Ботевград няма да получи точка за класирането

Комисията по контестации присъди служебна загуба на Балкан. Тимът от Ботевград победи с 86:76 Академик Бултекс 99 в среща от НБЛ. В момент от мача треньорът на домакините Небойша Видич пусна петима чужденци едновременно на терена, което е забранено от правилника. Това се случи  5:04 минути преди края на срещата.

Комисията по контестации се събра днес по обед и разгледа жалбата на полвдивчани, както и доклада на дежурния делегат Любомир Амиорков. Решението е - Балкан губи служебно мача и няма да получи точка за класирането.

Ето и становището на комисията:

Днес /02.04.2018 г./ в 12 часа Комисията по контестации към Националната баскетболна лига на  Българска федерация по баскетбол, в състав: Лили Борисова – Генерален мениджър на НБЛ, Сандра Велчева – Спортен директор на НБЛ, Иван Чолаков – член на Надзорния съвет на НБЛ, Петър Георгиев – член на Надзорния съвет на НБЛ, Тодор Стойков – член на Надзорния  съвет на НБЛ, разгледа КОНТЕСТАЦИЯ, подадена от БК“АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99“, по повод Среща № 87 между БК“БАЛКАН“ и БК“АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99“, проведена на 01.04.2018г. в Ботевград, при което взе предвид следното:

1. Подадената контестация от отбора на БК "Академик Бултекс 99"

2. Доклада на дежурния представител на срещата - Любомир Амиорков

След разглеждане на представените материали, се установи следното:

При оставащи 05:04 минути до края на срещата, при подновена след прекъсване игра, на игрището са били състезателите от отбора на „Балкан“: 1 /Калахан/ ,4 /Фортънбъри/, 6 /Уошингтън/, 8 /Кесар/  и 25 /Хоутън/, като по този начин на игрището не е имало минимум 1 състезател, който има право да играе за Националния отбор на България и не е придобил българско гражданство по натурализация.

С оглед изложеното, Комисията по контестациите към НБЛ на БФБ реши:

Уважава Контестацията на БК“АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99“, по повод Среща № 87 между БК“БАЛКАН“ и БК“АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99“, проведена на 01.04.2018г. в Ботевград.

Указва на Генералния мениджър на НБЛ да присъди служебна загуба на БК “Балкан“.

Отборът на БК "Балкан" ще получи 0 точки в Редовния сезон от тази среща, тъй като толкова се присъждат при наличието на служебна загуба.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича