3. Победен край на квалификациите за Евробаскет

Победен край на квалификациите за Евробаскет

Нашите завършиха на трето място в групата си с две победи и четири загуби

С победен край увенчаха българските национали участието си в квалификациите за ЕвроБаскет 2017. Като гост в Косово тимът ни победи с 67:62 след силно първо полувреме.

Така нашите завършиха на трето място в групата си с две победи и четири загуби. Победител в потока е Словения, която завърши без грешка, пред Украйна. Последни останаха дебютантите от Косово, които не успяха да вземат победа.

Националите започнаха мача с голямо желание и след 20 минути игра поведоха с 14 точки разлика. Косоварите се върнаха преобразени на терена, а натурализираният гард Бамфорд им осигури с точна стрелба от тойката шанса да се върнат в мача. Нервите на българите обаче се оказаха по-здрави, а класата им - по-голяма и достатъчна за победа.

Джейсън Упшбърн и капитанът Асен Великов бяха най-позни за успеха. Американският център завърши с 14 точки и 6 борби, а гардът записа 13 точки, 7 борби и 4 асистенции. С по 10 точки се вклчиха Павлин Иванов и Иван Лилов.

Бамфорд, който замени присъединилия се към клуба си Барселона Джустин Далман в състава на домакините, завърши с 21 точки.

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)