3. Рилски спортист прекъсна серия от три загуби

Рилски спортист прекъсна серия от три загуби

Самоковци биха Спартак Пл и заемат четвъртото място във временното класиране

Рилски спортист прекъсна серията си от три поредни загуби в НБЛ, след като се наложи като гост над Спартак Плевен с 96:89 в мач от 17-ия кръг. Самоковци са с актив 9-5 до момента и заемат четвъртото място във временното класиране. Днешната загуба пък бе четвърта поред за плевенчани, които са с 6-9 на шесто място в класирането.

Домакините спечелиха борбата под коша, но самоковци имаха по-добра успеваемост в стрелбата от игра и бяха почти безпогрешни от наказателната линия – 24/26 опита. Рилски извърши само 9 грешки, предизвиквайки 14 на съперника.

За победителите 23 точки, 8 борби и 6 асистенции записа Златин Георгиев, 18 точки (5 тройки) отбеляза Мартин Маринов, а със 17 и 5 борби се включи Димитър Маринчешки.

За Спартак 20 точки, 8 борби и 6 асистенции регистрира Иван Лилов, 18 и 5 асистенции добави Цветослав Острев, а със 17 точки и 6 борби се отчете Тодор Тодоров.