3. Сигал Прищина защити титлата си в Балканската лига по баскетбол

Сигал Прищина защити титлата си в Балканската лига по баскетбол

За победителите игра българинът Станимир Маринов

Сигал Прищина триумфира за втора поредна година в Балканската лига по баскетбол. Косовският тим загуби като гост втори мач от финала на разменено гостуване срещу Морнар с 68:75.

Сигал имаше преднина от 14 точки след първата среща и така с обща разлика от 7 точки в двата мача защити титлата си от миналата година.

За победителите игра българинът Станимир Маринов и завърши с 6 точки, 3 борби, 3 отнети топки и 2 асистенции.

Черногорците започнаха силно мача и още в началото поведоха с 8 точки. Сигал обаче не се отказа да гони титлата и на почивката дори водеше с 39:35. След това Морнор отново дръпна с голяма разлика, но косоварите за пореден път успяха да се върнат в мача.

Само две минути и половина преди финалната сирена обаче домакините отново се откъснаха напред, този път с 11 точки, което означаваше разлика от само 3 в полза на Сигал в общия резултат. Косовският тим обаче удържа преднина, която бе в границите на допустимото, и триумфира в турнира, въпреки загубата в този мач.

Най-резултатен за шампионите с 24 точки беше Джейсън Уошбърн, който добави и 11 борби за дабъл дабъл. За Морнар 22 точки наниза Ламонт Джоунс, а с 20 се включи Балша Радунович.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)