3. Спартак (Пл) издържа едно полувреме срещу Левски Лукойл

Спартак (Пл) издържа едно полувреме срещу Левски Лукойл

Седем баскетболисти на "сините" завършиха с двуцифрен точков актив

Левски Лукойл записа очаквана победа при гостуването си на Спартак (Пл) в среща от мъжкото боскетболно първенство. Тимът на Константин Папазов се наложи със 104:80 без останалите извън групата Веселин Веселинов и Станимир Маринов.

Домакините се държаха много равностойно през първото полувреме, но след това столичани взеха инициативата и спечелиха убедително. Спартак отново показа много точен мерник от далечно разстояние, като отбеляза 15 тройки (10 през първото полувреме) срещу 9 за Левски.

След този мач Спартак Плевен продължава да е на дъното в класирането само с една победа от 19 мача, докато съперникът им е с баланс 14-5.
В следващия кръг плевенчани приемат Рилски спортист, докато Левски Лукойл е домакин на Берое.

Седем баскетболисти на гостите завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Омари Гудул с 19 точки. Неманя Милошевич вкара 17. По 12 отбелязаха Кийт Клантън (плюс 11 борби) и Божидар Аврамов. С по 10 се отчетоха Павлин Иванов, Асен Великов и Дарил Браянт.

За Спартак Плевен най-резултатен бе Константин Коев с 26 точки. Николай Маринов отбеляза 16, а 11 добави Ивко Ивков.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича