3. Спартак (Плевен) не остави шансове на Черно море Тича

Спартак (Плевен) не остави шансове на Черно море Тича

Иван Лилов беше най-полезен за победителите

Спартак (Плевен) постигна категоричен успех в двубой от програмата на XXII кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 91:74 (27:16; 18:17; 26:17; 20:24).

Иван Лилов беше най-полезен за победителите – 30 точки, а Николай Маринов и Денислав Вутев добавиха съответно по 17 и 14 точки за успеха.

Кристиян Кръстев вкара 16 точки за гостите от морската ни столица, а Георги Боянов се отличи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 12 борби.

Възпитаниците на Александър Дяковски започнаха силно двубоя и след първите десет минути преднината им бе двуцифрена – 27:16, като през втората четвърт играта се изравни, но въпреки това, гостите не успяха да стопят изоставането си и на почивката разликата в полза на Спартак беше 12 точки – 45:33.

Плевенчани си подсигуриха победата до голяма степан в третия период, когато отново вдигнаха оборотите и преднината им премина границата от 20 точки – 71:50, като в заключителните десет минути двата отбора просто доиграваха двубоя, а последния съдийски сигнал прозвуча при 91:74 в полза на Спатртак.