2. Берое
  3. Берое записа първи успех в контролните срещи зад граница

Берое записа първи успех в контролните срещи зад граница

Днес от 12 часа воденият от Ивко Ганчев състав победи новакът във втора словенска лига Шмартно 1928 с 2:0.

Берое записа първи успех в контролните срещи зад граница. Днес от 12 часа воденият от Ивко Ганчев състав победи новакът във втора словенска лига Шмартно 1928 с 2:0.

Попаденията за старозагорци бяха дело на Георги Хашев в 5-ата и Иван Янчев в 27-ата минути. Рано сутринта старши-треньорът Илиан Илиев отпътува за Австрия за да наблюдава Рапид (Виена) при подновяването на първенството на австрийската Бундеслига срещу Вакер (Инсбрук). Във вторник беройци излизат срещу Апоел Акко (Израел) в последната си проверка в Словения.

"Зелените" започнаха по-добре срещата и още в 5-ата минута откриха резултата. Георги Хашев бе заел най-добра позиция в наказателното поле на словенците и от близко отбеляза за 1:0, след центриране на Стефан Велев от свободен удар.

Три минути по-късно Тодор Динчев стреля от далечна дистанция на Тодор Динчев право в ръцете на стражът на Шмартно.

В 13-ата минута дебютиралият в този мач с фланелката на Берое Александър Томаш се извиси над всички при корнер изпълнен от Велев и с глава прати коженото кълбо на метър от десният страничен стълб в аут.

Новакът във втора словенска лига отговори с три далечни удара. Първо Краевич стреля в страни от вратата на старозагорци в 21-ата минута, а след това Коленц пробва да изненада Петров от 20 метра, но стражът на носителят на купата на България се справи.

След още две минути Ямич пробва удар от 26 метра, но отново Петров спаси.

В 27-ата минута Иван Янчев отбелязва втори гол за старозагорци, след като бе намерен непокрит в наказателното поле на Шмартно и не остави шанс на Пусаник.

Пет минути преди краят на първата част Александър Томаш изведе от дясно Петър Димитров, Пусаник излезе да пресрещне дясното крило на старозагорци, който се опита да прехвърли стражът на символичните домакини, но кълбото срещна левият страничен стълб на вратата на Шмартно.

В 5-ата минута Стойчо Младенов центрира в наказателното поле, където Златинов отигра с гръб, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни Пусаник.

В ответната атака Леношек стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Пламен Петров.

В 57-ата минута Махмутович стреля от 22 метра, но топката премина на метър над вратата на Пламен Петров.

Три минути след това Подбрежник опитва удар от ъгъла на наказателното поле, но Петров лови без проблем.

В 62-ата минута Подбрежник навлезе в наказателното поле и отправи удар от 15 метра преминал над вратата на Берое.

В ответната атака Владислав Златинов изведе Петър Димитров от дясно, крилото напредна до аутлинията и центрира в наказателното поле към Иван Канев. Полузащитникът без подготовка пробва удар, но след рикошет в крак на бранител във виолетово топката напусна в корнер.

В 65–ата минута отново Подбрежник навлезе на скорост в наказателното поле на старозагорци и стреля към вратата на "зелените", но Петров бе заел добра позиция и изби.

Три минути по-късно Златинов стреля от 11 метра, но ударът му премина на сантиметри над вратата на словенците.

В 73-ата минута последва опасен удар на футболист на домакините от границата на наказателното поле, Пламен Петров изби.

Три минути по-късно непростим пропуск на Николай Станков. Центриране от ляво на Тодор Христов и от два метра абсолютно непокрит Станков изпрати коженото кълбо над вратата на Шмартно.

В 78-ата минута Златинов изпълни пряк свободен удар от 25 метра фронтално срещу вратата, но резервният страж Алдич спаси.

Шест минути преди изтичането на редовното време Воук стреля от границата на наказателното поле, но Петров изчисти в корнер.

В 86-ата минута Симеон Минчев опита удар към вратата на Алдич, но футболист на Шмартно избива от голлинията.

Във вторник участникът в Лига Европа през този сезон ще се изправи срещу Апоел Акко (Акре, Израел) в последната си проверка на словенска земя. В сряда възпитаниците на Илиан Илиев се завръщат в България.

Източник: beroe.eu

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха