3. Бакари изригна и донесе първата победа на Черно море през пролетта (ВИДЕО)

Бакари изригна и донесе първата победа на Черно море през пролетта (ВИДЕО)

Гамбиецът влезе на почивката и осъществи втория обрат в зрелищния мач срещу Славия

Черно море се поздрави с първа победа през пролетния полусезон и с първа домакинска от октомври насам след 3:2 над Славия в зрелищен мач с два обрата от 30-ия кръг на „А” група.

Черно море откри рано чрез централния защитник Траян Траянов при корнер. Но Славия тотално промени развоя на мача и бързо изравни с фантастична асистенция на Ивайло Димитров, от която се възползва Борислав Балджийски.

След пълно надмощие белите осъществиха пълен обрат преди почивката. Димитър Пиргов се възползва от грешка на вратаря Георги Китанов при статично положение.

Никола Спасов потърси изравняването с включването на Бакари и гамбиецът го зарадва с първия си гол през този сезон в 56-ата минута.

Играта се откри и положенията валяха през втората част. Най-чистото се откри пред Димитър Пиргов, който нацели напречната греда от няколко метра.

С майсторско изпълнение в 82-ата минута Бакари донесе първата победа на Черно море на „Тича” от 17 октомври, когато бе повален именно тимът на Славия с 1:0.

С първата ситуация в мача Черно море откри. Защитникът Траян Траянов се извиси при центриране от корнер на Георги Илиев и заби с глава в горния десен ъгъл в 6-ата минута.

Славия много бързо реагира и успя да изравни в 15-ата минута. При контраатака Ивайло Димитров с пас по въздуха по конец поднесе на празна врата на Борислав Балджийски, който от голлинията с гърди направи 1:1.

Вратарят на домакините Георги Китанов се намеси на няколко пъти преди Славия да осъществи пълен обрат в 37-ата минута. Димитър Пиргов стана вторият централен бранител с гол в днешния двубой. Той беше по-съобразителен от Китанов при центриране от свободен удар и  с глава го матира.

Гостите можеха да се оттеглят с по-убедителен аванс на почивка, но Йомов, който бе допуснат да пробие до наказателното поле, стреля в обсега на Китанов.

Никола Спасов на почивката пусна Бакари и Паланков вместо Расим и Еуженио в опит да промени нещо. Моряците отново бяха неубедителни преди почивката.

Включването на Бакари даде резултат и той изравни в 56-ата минута. Курьор го изведе в наказателното поле и гамбиецът с кинжален удар по диагонала направи 2:2.

Решителни изяви на двамата вратари запазиха резултата. Първо, Китанов скъси ъгъла срещу излезлия сам срещу него Димитров след фрапираща грешка на Венков преди Кирев да избие майсторски шут на Райков от свободен удар.

Положенията валяха едно след друго. Пиргов можеше да отбележи втория си гол в мача при разбъркване в наказателното поле, но разтресе напречната греда. А Курьор и Венков пратиха крайно неточно от удобни позиции в наказателното поле на Славия.

Едно от най-чистите положения се откри пред голмайстора Бакари след ново подаване на Курьор, но първия прати с глава над вратата.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Бакари изригна с втори гол. По изключителен начин нападателят отклони от въздуха центриране от дълбочина на другата резерва Паланков за крайното 3:2.

С успеха Черно море се изкачи на 5-ото място с 32 точки. Славия остана на 4-ото с 39, допускайки трето поредно поражение.