3. България допусна късна загуба от Македония (+ВИДЕО)

България допусна късна загуба от Македония (+ВИДЕО)

Червената лампа светна пред Любо Пенев преди решителните квалификации през септември

България загуби с 0:2 гостуването си на Македония в контролна среща, която се явява генерална репетиция преди ключовата световна квалификация срещу Италия в началото на септември. На стадион „Филип II Македонски” в Скопие пред около 4000 зрители комшиите ни треснаха с два гола в последните десет минути, когато защитата ни действаше изключително разконцентрирано. Мойсов вкара от дузпа в 83-ата минута, а Трайковски оформи крайния резултат три минути по-късно.

Иначе по нищо не си личеше, че двубоят ще завърши по този начин. През първото полувреме двата отбора си размениха по едно чисто голово положение с по-трайно владеене на топката на българите. През второто Пандев пропусна втора чиста ситуация за домакините, докато темпото постепенно спадеше, преди изненадващо да паднат двата гола.

Това е трета загуба за Любослав Пенев, откакто специалистът е начело на "лъвовете". Хубаво е, че и тази е в контрола. Другите две бяха от Турция и Украйна.

Дебют за България направиха Тодор Неделев, който започна като титуляр, Мариян Огнянов и Венцислав Христов през второто.

„Трикольорите” играха в схема 4-1-4-1. На вратата започна Владислав Стоянов от Лудогорец. Пред нето отдясно наляво Любо Пенев бе поставил Йордан Минев (Лудогорец), Николай Бодуров (Литекс), Иван Иванов (Базел) и Петър Занев (Амкар). Пред тях като дефанзивен халф оперираше Светослав Дяков (Лудогорец). Халфовете бяха четирима. Отдясно действаше дебютантът Тодор Неделев (Ботев Пд), до него бе Владо Гаджев (Левски), а по-наляво Попов (Кубан Краснодар). Манолев (ПСВ АЙндховен) беше на неудобната си позиция като ляв халф. На върха на атаката действаше Александър Тонев (Астън Вила).

С първия съдийски сигнал македонските фенове започнаха да освиркват българските футболисти, когато владееха топката. В началото нашите бяха смутени и македонците първи можеха да открият резултата. В 3-ата минута Тричковски догони една топка отляво, свивайки я в наказателното поле, където непокритият добре от Иван Иванов и връхлитащ Якович шутира под гредата. Владо Стоянов обаче показа котешкия си рефлекс и в негов стил изби удара с една ръка.

Полека-лека нашите овладяха централната зона и започнаха да атакуват постепенно. При два опита за голови атаки обаче Манолев и Попов изпаднаха в положение на засада.

„Лъвовете” едва не приспаха комшиите с продължителното си разиграване. Изведнъж обаче Ивелин Попов пусна извеждащ пас към Александър Тонев, който изскочи сам срещу вратаря. Футболистът на Астън Вила стреля силно, но Пачовски скъси ъгъла и спаси. Така положенията в 28-ата минута бяха изравнени.

Три минути по-късно Иван Иванов се намеси решително при бърза атака, в основата на която бе Горан Пандев. Защитникът на Базел успя да предотврати с шпагат извеждащ пас към свободен футболист в наказателното поле.

Нашите отвърнаха пет минути по-късно, когато Владо Гаджев не успя да достигне дълго успоредно на голлинията центриране на Сашко Тонев отляво.

Точно преди почивката Гаджев опита отличен извеждащ пас по въздуха към Ивелин Попов във вратарското поле. Пачовски обаче изби с шпагат от краката на Попето.

Така с по положение и половина и по-трайно владеене на топката от страна на „трикольорите” двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

За второто полувреме Любо Пенев извърши три смени. Владо Стоянов, Данчо Минев и Манолев отстъпиха своите места на Ники Михайлов, Йордан Христов и Георги Миланов. Впоследствие, в 56-ата минута, дебют направи нападателят на Берое Венцислав Христов, който замени Ивелин Попов.

В 56-ата минута Македония пропусна второ чисто положение. Горан Пандев беше изведен сам срещу Ники Михайлов, но оплете краката си и дори не успя да нанесе удар, а вратарят се хвърли в него и предотврати опасността.

В 66-ата минута Мариян Огнянов се превърна в третият футболист, дебютирал за България в днешната контрола, след като замени Сашко Тонев. Така Ботев (Пд) в този момент имаше трима представители на терена – Огнянов, Неделев и Йордан Христов.

Селекционерът на Македония Чедомир Яневски също извърши редица смени, което доведе до логичен спад в темпото. Мачът съвсем изгуби облик и вървеше към закономерно нулево равенство.

В 82-ата минута обаче нашите защитници изпуснаха Ристовски в наказателното поле. Йордан Христов нямаше какво друго да стори, освен да фаулира футболиста на Македония. Реферът посочи бялата точка, а Ибраими беше точен с удар в долния десен ъгъл.

Три минути по-късно Македония вкара втори гол. Българската защита отново заспа. Мойсов изведе Трайковски абсолютно сам срещу Михайлов извън наказателното поле. Трайковски реализира с нисък удар покрай стража на Верона.

Така бе оформен и крайният резултат, а червената лампа за Любо Пенев е на лице.

На 6 септември е двубоят Италия - България от световните квалификации. Срещата ще се проведе в Палермо.

Дузпата на Левски срещу Арда е първата им от близо 10 месеца

"Сините" преминаха през 25 кръга без наказателен удар в тяхна полза

Антон Велков: Не искам време, Локо София има по-голям потенциал

Треньорът на "железничарите" иска реакция от футболистите още следващия кръг

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)