3. Берое се справи с Банско и ще играе на четвъртфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое се справи с Банско и ще играе на четвъртфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Заралии” се наложиха с 3:1 у дома, гостите завършиха с 10 човека

Берое е последният отбор, който се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. „Заралии” победиха Банско на стадиона в Стара Загора с 3:1. Беройци можеха да се поздравят и с по-убедителен успех.

Голмайстори за отбора на старши треньора Петър Хубчев станаха ветеранът Георги Андонов, който бе точен на два пъти, и Елиаш. За отбора от Б група се разписа Руслан Иванов.

Гостите от Банско завършиха двубоя с 10 души, след като в 76-ата минута Костадин Слаев получи втори жълт картон.

Жребият за четвъртфиналите за Купата на България ще се тегли на 3-и ноември. За тази фаза на надпреварата се класираха ЦСКА, Левски, Монтана, Локомотив (Горна Оряховица), Созопол, Литекс и Черно море.

Резултатът бе открит от Андонов в 40-ата минута след майсторски изпълнен пряк свободен удар.

Минута преди края на редовното време на първата част, гостите проведоха бърза контраатака. Янислав Иванов шутира, но Венцислав Василев блокира на голлинията. Топката отново попада в Иванов, който обаче комбинира с намиращия се на дъгата на наказателното поле Руслан Иванов, а той с хубав изстрел се разписва.

Берое си върна преднината в 64-ата минута. След центриране в наказателното поле на гостите се получи разбъркване, при което най-съобразителен бе Георги Андонов, който за втори път в двубоя се разписва с плътен изстрел в долния десен ъгъл на вратата.

В 82-ата минута Спас Делев проби отляво и центрира в малкото наказателно поле, където Елиаш засича отблизо, за да покачи на 3:1.