3. Безобразна игра доведе до нова загуба за България в евроквалификациите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Националите ни претърпяха първо поражение от Норвегия в официални мачове

България продължи лошото си представяне в евроквалификациите и записа второ поредно поражение в рамките на само четири дни. След загубата с 0:1 от Хърватия на "Васил Левски", възпитаниците на Любослав Пенев загубиха с 1:2 гостуването си на Норвегия.

Играта на футболистите ни отново бе изключително неорганизирана, което доведе и до първо поражение за националите ни от Норвегия в официални мачове.

Любо Пенев направи пет промени в стартовия състав от загубата с Хърватия, дори върна Николай Михайлов на вратата, но нито една от тези мерки не помогна. Огромното неразбирателство между Апостол Попов и Николай Бодуров в отбрана и безидейността в предни позиции доведоха до логичния изход от двубоя.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Българите отново започнаха доста неорганизирано и допускаха много грешки в подаванията си, което доведе и до бърз гол в мрежата на Михайлов.

След дълго изпълнен аут, Джошуа Кинг се пребори за топката във въздуха, последва дълъг пас над нашата отбрана на Шелберд за Елионуси. Апостол Попов остана под топката, Николай Михайлов тръгна да излиза, Елионуси мина с лекота покрай българския страж и на гола мрежа завърши.

След гола, норвежците се поприбраха в половината си и националите ни погледнаха по-сериозно към вратата на Ниланд, но отново твърде многото брак в действията не позволяваха на възпитаниците на Любо Пенев да организират опасни атаки, докато тимът на Норвегия на няколко пъти застраши вратата на Михайлов с бързи контраатаки.

Все пак "Лъвовете" стигнаха до изравнителен гол още преди почивката. Минута преди края на първата част тимът ни стигна до корнер. Георги Илиев центрира към Бодуров, който се пребори с Тетей и с прекрасен удар с глава прати топката в левия ъгъл на Ниланд. Това бе и първият гол за бранителя на Фулъм с националната фланелка, като така той се реваншира и за автогола си срещу Хърватия на "Васил Левски".

Въпреки гола преди почивката, играта на националите ни и през второто полувреме не тръгна. Андрей Гълъбинов се появи на терена, но и той не внесе повече опасности пред норвежката врата.

В състава на Норвегия се появи и местното дете-чудо Мартин Йоденгаард, който на 15 години и 300 дни стана най-младият футболист, играл в европейски квалификации.

Само три минути след като се появи на терена, Норвегия отбеляза и победния гол. Отново скоростта в норвежката атака бе в основата на нападението им. Топката бе пратена по левия фланг към Линес, който центрира. Кълбото стигна до Нилсен, който шутира между отчаяните опити на Бодуров и Попов да го спрат, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Михайлов.

След втория си гол, норвежците "убиха" мача. Българските футболисти не успяха да организират абсолютно нищо опасно пред вратата на Ниланд и скандинавците опазиха аванса си без проблем.

Така, България остава на четвъртото място с три точки от три мача. Съперникът ни за третото място Норвегия е с шест, а Хърватия и Италия затвърждават позициите си на лидери и са с пълен актив от девет точки.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия