3. Ботев (Пловдив) и Любимец завършиха наравно в драма на стадион "Христо Ботев" (видео+снимки)

Викове "оставка, оставка" звучаха от трибуните

Отборите на Ботев (Пловдив) и Любимец завършиха наравно 2:2 в зрелищен двубой от Източната „Б” група, игран на стадион „Христо Ботев” в Пловдив.

Това е четвърто поредно равенство за „канарчетата”от началото на първенството, като те за пореден път не успяха да зарадват феновете си, които в края на мача дори започнаха да скандират „оставка, оставка”.

Ботев беше по-активният тим в двубоя, като почти през цялото време владееше повече топката, но това се оказа недостатъчно за нещо повече от равенство.

Още в началните минути срещата „канарчетата” притиснаха гостите и това даде резултат в 24 минута когато след центриране на Тодор Тимонов от пряк свободен удар, топката се озова в Павлов, който откри резултата.

Дори след попадението жълто-черните останаха по-активният тим на терена и можеха да удвоят преднината си чрез Йордан Христов и Петър Атанасов, но само късметът им попречи да го сторят.

Любимец все пак успя при една от малкото си възможности през първата част да изравни. Това се случи в 38 минута когато Юлиян Йорданов проби отляво, финтира отбраната на Ботев и намери на точката за изпълнение на дузпа Емил Петков, който реализира за 1:1.

Второто полувреме започна обещаващо за Любимец, след като още в 47 минута гостите имаха чисто голово положение, но вратарят на „канарчетата” спаси своя тим, изчиствайки от голлинията.

Играта беше равностойна, дори мудна до 60 минута, когато звездата на домакините Атанас Курдов влезе като резерва. Именно той се превърна в златната резерва, след като само 4 минути след като влезе отбеляза за 2:1.

До края на мача обаче Любимец беше много по-активният състав на терена и логичното се случи в 80 минута когато след центриране отляво в наказателното поле Игнат Дишлиев прати топката във вратата на Амбарцуням за 2:2.

Това далеч не беше всичко в срещата. Изнервен от случващото се на терена, резервата Гуджев извърши безсмислен фаул в центъра на терена и получи втори жълт картон, оставяйки тима си с човек по-малко.

За щастие на Ботев до края на мача резултатът остана непроменен и по този начин „канарчетата” се спасиха от неприятна домакинска загуба. Равенството обаче не ги спаси от освиркванията и негодуванието на публиката.

Ето и по-интересните ситуации в мача, който имахте възможността да следите на живо в нашия сайт посредством чат-описание.

Край на мача: Ботев и Любимец приключват при равенство 2:2!

Феновете на Ботев скандират "Оставка, Оставка"!

92 минута: Александров шутира по диагонала, но вратарят на Любимец изби.

4 минути добавено време на срещата.

Втора смяна в щаба на гостите. Напуска Павлов на негово място в игра влиза Катранков.

86 минута: Александър Александров получава жълт картон за нарушение пред наказателното поле на Ботев.

84 минута: Смяна в състава на Ботев. Играта напуска Стефан Киков и на негово място влиза Николай Димитров.

82 минута: За грубо нарушение в центъра на терена Гучев получава втори жълт картон и остава Ботев с човек по-малко.

80 минута: 2:2 ГООООЛ ЗА Любимец: Центриране отляво в наказателното поле и с глава Игнат Дишлиев изравни резултата.

78 минута
: Амбарцуням на два пъти спаси своя тим.Първо влезлият като резерва Апостолов шутира, а вратарят изби с крак, след което Ники Павлов стреля с глава, но Амбарцуням пак спаси.

77 минута: Любимец извършва първа смяна в своите редици. Иван Минчев напуска игра и на негово място влиза Камен Апостолов.

Играта се развива предимно в центъра на терена.

70 минута:
Топовен шут на Илиян Стефанов от 20 метра, вратарят изби в корнер.

69 минута:  Жълт картон за Ивайло Димитров за нарушение в центъра на терена.

68 минута: ГООООЛЛЛ 2:1 за Ботев!  Наско Курдов получи топката на точката на дузпата и вкара с глава, след центриране на Тодор Неделев.

67 минута:
След центриране от корнер номер 21 се извиси над всички, стреля с глава, но от голлинията вратарят спаси.

64 минута:
Втора смяна в щаба на домакините. Курдов влиза, Йордан Христов излиза.

62 минута:
Жълт картон за Васил Гучев за оспорване на съдийско решение!

60 минута:
Йордан Христов падна артистично в наказателното поле и поиска дузпа, но такава не беше отсъдена.

59 минута:
Първа смяна в двубоя. Тя е в състава на Ботев. Играта напуска номер 14 Рахов на негово място влиза Гуджев.

57 минута:
Фаул в полза на Ботев, балонно центриране и защитник на Любимец чисти в тъч.

За сметка на това резервата Атанас Курдов, който започна да загрява до страничната линия, беше аплодиран и окуражен.

Феновете на "канарчетата" започнаха да освиркват футболистите на своя отбор, видимо недоволни от развитието на мача.

47 минута:
Вихрено начало на втората част за Любимец. Йордан Христов изчисти топката от голлинията с глава, след удар на играч на гостите и предотврати сигурен гол.

Начало на второто полувреме

45 минута: Край на първото полувреме! Двата отбора сре оттеглят на почивка при равенство 1:1

43 минута:
Центриране на Емил Петков от корнер, топката се озова в Игнат Ишлиев, който от 3 метра я прати с глава над напречната греда.

40 минута:
Пряк свободен удар за Любимец, Емил Петков го изпълни, прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Амбарцуням, който се разтегна и успя да избие в корнер.

Феновете на Ботев негодуват и започнаха да подканват с възгласи своите любимци да са по-активни.

38 минута: ГООООЛЛЛ за Любимец 1:1! Пробив отляво на Юлиян Йорданов, справи се с трима защитници, подаде на точката за изпълнение на дузпа на Емил Петков, който вкара по земя за 1:1.

36 минута:
Нахлуване отляво на Петър Атанасов, който с външен фалц пробва да вкара, но топката мина на педя от горния десен ъгъл на вратата.

35 минута:
Йордан Христов нахлу в наказателното поле, финтира двама зашитници и с левия крак отправи опасен удар, но вратарят Стойчев се справи и изби.

И след попадението Ботев остана по-активният тим на терена. Любимец разчита предимно на контраатаки.

24 минута: ГОООООЛЛЛЛ 1:0 за Ботев! Центриране от пряк свободен удар на Тодор Тимонов отдясно, топката се озова в Николай Павлов, който с глава си вкара автогол.

21 минута
: Извеждащ пас към Диан Йорданов, който се озова зад защитата на Ботев, стреля по земя, но шутът му мина покрай десния страничен стълб на вратата на Амбарцуням.

18 минута:
Центриране отдясно на Александър Александров. Той намери Йордан Христов в наказателното поле, който нанесе удар с левия крак от воле , но Стойчев улови топката и спаси своя тим.

Равностойна игра през първите 15 минути на срещата. Ботев са малко по-активния отбор, но засега това не дава резултат.

11 минута:
Шут на Тимонов слевия крак от 25 метра, но вратаря Стойчев показа добър рефлекс и изби в корнер.

9 минута
: Първи сериозен пропуск за гостите. Шут на Филип Чипчев с десния крак от 20 метра, топката мина на сантиметри от десния страничен стълб и излезе в аут.

7 минута Нахлуване на Илиян Йорданов в наказателното поле, но Божков спя да го парира и да предотврати по-сериозна опасност.

4 минута: Фаул в полза на Ботев, Александър Александров центрира в наказателното поле, но не успя да намери свой съотборник.

2 минута: Важна намеса на вратаря на Любимец, който се намеси решаващо преди Петър Атанасов да го преодолее. Първи шанс за домакините.

Около 2000 фена са заели места на стадион "Христо Ботев".

Начало на мача

Станаха ясни стартовите състави на двата тима:

Ботев:
1: Амбарцуням, 6 Даниел Божков, 13 Костадин Гаджалов, 21 Стефан Киков, 17 Ивайло Димитров, 14 Ангел Рахов, 30 Алекс, 11 Йордан Христов, 8 Тодор Неделев, 10 Тодор Тимонов (капитан), 16 Петър Атанасов

Резерви: 23 Илия Николов, 27 Николай Димитров, 4 Владимир Байрев, 3 Димитър Байрев, 7 Светослав Асенов, 19 Васил Гуджев, 39 Атанас Курдов

Любимец: 1 Стефан Стойчев, 4 Костадин Ничев, 6 Мурад Ибрахим, 5 Игнат Дишлиев, 11 Антон Огнянов, 28 Емил Петков (капитан), 22 Иван Минчев, 30 Илиян Трифонов, 7 Илиян Йорданов, 10 Николай Павлов, 8 Филип Чипчев

Резерви: 12 Петър Дебърлиев, 21 Станислав Катранков, 19 Димитър Алексиев, 20 Камен Апостолов, 15 Емил Иванов, 17 Диян Лозев, 3 Веселн Великов

Главен съдия: Ангел Баялцалиев

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)