3. Ботев (Пловдив) и Септември не се победиха на „Лазур”

Ботев (Пловдив) и Септември не се победиха на „Лазур”

Контролата завърши наравно 1:1

Ботев Пловдив и Септември завършиха без победител в контролна среща играна на стадион "Лазур" в Бургас.

Двата отбора си отбелязаха по един гол, като попаденията паднаха през първото полувреме чрез Янко Ангелов за софиянци, а за "канарчетата" точен бе Иван Стоянов.

Съперникът откри резултата още в 7-та минута на мача, когато получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Кристиан Димитров. Зад топката застана Янко Ангелов, който не сгреши за 1:0.

В 19-та минута Ботев пропусна първото си по-опасно положение в двубоя. Иван Стоянов получи топката в наказателното поле и върна към точката на дузпата, където бразилецът Филипе Бризола отправи мощен удар, но кълбото се спря в тялото на противников състезател.

В 39-та минута, след самостоятелен рейд, Иван Стоянов шутира към вратата на Септември, но топката отново срещна тяло на противников състезател и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение Костадин Стоянов можеше да изравни резултата, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

Две минути преди края на първата част дойде и изравнителния гол за "жълто-черните". Иван Стоянов получи извеждащ пас в половината на Септември, надбяга защитата и стреля покрай вратаря в долния ляв ъгъл за 1:1.

През второто полувреме двата отбора продължиха в същото темпо и рядко стигаха до опасности пред двете врати. Една от тях бе в самото начало, когато Тодор Неделев пусна извеждащ пас към Жоао Пауло в наказателното поле, но бразилецът не успя да преoдолее вратаря, който скъси разстоянието и предотврати опасността пред вратата си.

В 63-та минута на двубоя футболистите на Ботев сътвориха и една от най-добрите си атаки в мача. Добрата комбинация бе между Тодор Неделев и Иван Стоянов, като последеният изведе включилия се в атака на стрелкова позиция в наказателното поле Цветомир Панов, но десният защитник се забави с нанасянето на удар и топката му бе изчистена. В същото време Николай Костов извърши и една от редките си смени, като в игра се появи младият нападател Наско Милев на мястото на Радослав Апостолов.

В 84-та минута на срещата играчите на Ботев поискаха игра с ръка на противников състезател в неговото наказателно поле, но такава не беше свирена.

Стартови състави:

Ботев: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Костадин Стоянов, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Радослав Апостолов, Филипе Бризола, Тодор Неделев, Жоао Пауло, Иван Стоянов;

Септември София: Валентин Галев, Богомил Дяков, Петър Василев, Мартин Газиев, Димитър Руйчев, Георги Стоичков, Янко Ангелов, Петър Юнев, Иван Тилев, Даниел Пехливанов, Костадин Аджов;
Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)