3. Ботев (Пловдив) най-после с победа, разгроми Доростол с 4:0 (видео)

Ботев (Пловдив) най-после с победа, разгроми Доростол с 4:0 (видео)

Ботев (Пловдив) разгроми с категоричното 4:0 гостуващият тим на Доростол (Силистра) в мач от VII кръг на Източната „Б” група

Ботев (Пловдив) разгроми с категоричното 4:0 гостуващият тим на Доростол (Силистра) в мач от VII кръг на Източната „Б” група, който се игра на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Срещата премина изцяло под доминацията на „канарчетата”, които не оставиха никакви шансове за състава на гостите.

Двубоят започна вихрено за Ботев, след като още в 6 минута „жълто-черните” поведоха в резултата. Най-опитният в състава, Александър Александров пое топката пред границата на наказателното поле, без да се колебае стреля във вратата на Тодоров и реализира за 1:0.

Доростол реагира мигновенно чрез Джаейоба, който стреля опасно към вратата на Амбарцуням, но стражът показа добър рефлекс и неутрализира шутът му. В общи линии това беше и единствената по-сериозна атака пред вратата на Ботев през първото полувреме.

Домакините продължиха да доминират, като Манчев и Курдов опитваха да удвоят резултата от всякакви дистанции. Курдов дори пробва да прехвърли вратаря Тодоров от центъра на терена, но не сполучи.

До края на полувремето не се случи нищо по-запомнящо се и двата състава запазиха интригата за втората част, макар че от играта на Доростол си личеше, че гостите са дошли в Пловдив с единствената мисъл как да загубят с по-малко голове.

Логичното се случи в 54 минута, когато Рахов изведе Петър Атанасов срещу вратаря Тодоров и играчът на Ботев не сбърка, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Това далеч не беше всичко на стадион „Христо Ботев” , след като в 60 минута резултатът стана класически. Александър Александров центрира, топката попадна в наказателното поле точно на главата на Киков, който стреля неспасяемо за 3:0.

До края на срещата нервите взеха връх, старши треньорът на Доростол беше пред изгонване, след недоволство от решенията на главния рефер, играта се накъса, а смените и фаловете бяха най-често коментираното нещо на стадиона.

Все пак Ботев реализира и четвърто попадение, три минути преди края на мача. Влезлият като резерва Мартин Стефанов се откъсна сам срещу вратаря Тодоров и оформи крайното 4:0.

Така „канарчетата” постигнаха първата си победа от 5 мача и общо втора от началото на шампионата в Източната „Б” група, докато Доростол продължава да е на дъното на класирането с едва 2 точки.

Край на мача! Ботев разгроми Доростол и постигна първа победа от 5 срещи!

90 минута: Три минути добавено време на двубоя.

87 минута: ГОООЛЛЛ ЗА Ботев! Мартин Стефанов излезе сам срещу вратаря и вкара за разгромното 4:0!

86 минута: Главният съдия предупреди треньорът на Доростол да бъде по-сдържан. Жотев негодува от решение на рефера.

82 минута: Нищо не се случва след третото попадение за домакините, срещата се доиграва.

75 минута: Смяна и в щаба на Ботев. Курдов излиза, а на негово място влиза Мартин Стефанов.

64 минута: Смяна в състава на гостите. Мартин Димитров излиза, Тодорин Димитров влиза.

60 минута: ГОООЛЛЛ 3:0 за Ботев! Александров центрира отляво, топката бе засечена с глава от Киков и той я прати във вратата за 3:0!

57 минута: Извеждащ пас на Байрев към Курдов, той овладя, но би неточно над вратата.

56 минута: Александров напуска терена, на негово място влиза Осман.

54 минута: ГОООЛЛЛ 2:0 за Ботев! Извездащ пас на Рахов към Петър Атанасов, той с лек удар по земята прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Тодоров!

Доростол задържат топката и играят в собствената половина, а атаките на Ботев са прекъснати в зародиш.

50 минута: Курдов излезе сам срещу вратаря, но страничния съдия правилно вдигна флага за засада.

46 минута: Смяна в щаба на домакините. Светослав Асенов излиза, Йордан Христов влиза на негово място.

Начало на втората част!

Край на първото полувреме.

45 минута: Шут на Джейоба пред границата на наказателното поле, попадна право във вратаря Тодоров.

44 минута: Заучена комбинация след пряк свободен удар. Александров намери Асенов, който подаде по диагонала в наказателното поле, но там нямаше негов съотборник.

37 минута: Шут на Мехмед от границата на пеналта, вратарят Амбарцуням лови топката без проблеми.

35 минута: Втори опит на Курдов да прехвърли вратаря от 30 метра, топката мина на сантиметри от горната греда.

31 минута: Несериозен удар на Сашо Курдов от центъра на терена, шутът му беше по земя и не представляваше опасност за Тодоров.

28 минута: Шут на Манчев от над 25 метра с левия крак премина над вратата.

Игра предимно в центъра на терена. Без опасности пред двете врати.

23 минута: Жълт картон за Мариан Генов за прибързано изпълнение на пряк свободен удар.

22 минута: Станислав Асенов беше изведен зад гърба на защитата на Доростол, но ударът му с левия крак мина в страни от вратата.

11 минута: Смяна в състава на Доростол: Играта напуска Станислав Петев, а на негово място влезе Боян Николов

9 минута: Доростол с възможност за попадение. Екундайо Джайеоба достигна до вратата на Ботев, стреля, но Амбарцуням спаси.

6 минута: Гооол за Ботев! Александър Александров получи топката пред накзаталеното поле на Доростол, овладя и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на силистренци за 1:0!

5 минута: Божков получи тежка контузия и е заменен. Байрев го заменя.

Феновете на Ботев (Пловдив) опънаха трансперант с надпис: "Смърт за убийците в Катуница

Начало на мача

Стартови състави:

Ботев (Пловдив): 1: Амбарцуням,17: Ивайло Димитров, 13:Гаджалов , 21: Киков, 6: Божков/ Байрев, 14: Ангел Рахов, 20 Николай Манчев(к), 7:Светослав Асенов, 16: Петър Атанасов: 30: Александорв, 39: Курдов

Резерви: 23:Илия Николов, 5: Домакинов, 4: Байрев, 3 Димитър Байрев, 11: Йордан Христов, 19: Васил Гунджев, 7: Мартин Стефанов

Доростол: 88: Тодор Тодоров, 19: Станислав Петров, 12: Горан Чуркин, 21: Мирослав Начев, 3: Мариян Иванов, 7: Мартин Иванов, 8: Михаил Петров, 17: Ерхан Мехмед, 11: Мариян Генов, 10 :Джайеоба, 9: Румен Алексанров

Резерви: 1: Иван Димитров, 22: Осман, 20: Тодорин Димитров, 5: Иван Павлов, 15: Боян Николов, 14: Станислав Събев, 25: Хамзди
Отборите на Ботев (Пловдив) и Доростол (Силистра) излизат в мач от VII кръг на Източната „Б” група.

Дузпата на Левски срещу Арда е първата им от близо 10 месеца

"Сините" преминаха през 25 кръга без наказателен удар в тяхна полза

Антон Велков: Не искам време, Локо София има по-голям потенциал

Треньорът на "железничарите" иска реакция от футболистите още следващия кръг

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)