3. Частично отмъщение (ВИДЕО+СНИМКИ)

Частично отмъщение (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски постигна известен реванш срещу Славия за изгубената титла с минимална победа на „Овча купел”

Левски постигна частичен реванш срещу Славия за изгубената титла от миналия сезон, когато в последния кръг „белите” измъкнаха 1:1 на „Герена” и с това лишиха „сините” от 27-и трофей в първенството. Днес на стадиона в кв. „Овча купел” отборът, воден от Славиша Йоканович, постигна минимална победа с 1:0 и временно излезе на 4-ото място в класирането. Единственият гол вкара Ларсън Туре с глава през второто полувреме. Домакините не успяха да окажат съпротива, като за 90 минути не успяха да създадат нито едно чисто положение.

Успехът е трети пореден за „сините” в „А” група и четвърти във всички турнири. Поражението е първо за „белите” от шест мача в насам в първенството.

Славия продължава да няма победа над Левски на собствения си стадион в "Овча купел" за шампионат!

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

(Скъсеният от белите терен нагледно)

Славия започна масирано в атака и до 10-ата минута на два пъти опита да обстрелва вратата, пазена от Блажевич, но безуспешно.

Постепенно Левски изнесе играта в по-предни позиции, като твърдите влизания и сблъсъците по целия терен преобладаваха.

В 20-ата минута „сините” създадоха първото чисто положение. Със смяна на посоката Гари Родригес се измъкна хитро отляво и центрира във вратарското поле, откъдето Ларсън Туре прати топката над вратата.

В 37-ата минута Данчо Милиев засече центриране на далечната греда от корнер. Гошо Петков, който през цялото време беше обиждан от агитката на „сините”, тръгна директно да хваща топката, но я изпусна и тя чукна страничния стълб. Все пак опитният вратар успя да я улови.

Така след близо 60% владеене на гостите двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

Веднага след подновяването на играта Гошо Петков спаси авторитетно удар от упор на Димитър Макриев, който стана баща сутринта, от непосредствена близост с глава.

В 50-ата минута отново Петков се оказа последна преграда при фалцов удар на Родригес, като спаси виртуозно.

В 57-ата минута обаче той се оказа безпомощен при удар с глава на Ларсън Туре. Роденият в Брест гвинеец засече с глава центриране на Пинто отляво, за да открие резултата в долния десен ъгъл на Петков. "Сините" отпразнуваха подобаващо гола в чест на първородната рожба на Димитър Макриев.

До края Славия не успя да застраши вратата на Блажевич, а Левски контролираше събитията до самия край и заслужено си тръгна с трите точки пред 4000 зрители на "Овча купел"

Така Левски събра 18 точки и се изкачи до 4-ото място с 18 точки, на 6 от лидера Лудогорец, който довечера приема втория Ботев (Пд), който е с 20. Славия засега е 10-ти с 11 точки, но може да бъде изместен.