3. Черно море би слаб Левски в реванша, но отпадна от Купата на България (видео)

Черно море би слаб Левски в реванша, но отпадна от Купата на България (видео)

"Моряците" се наложиха с 1:0 във Варна, юношите на Черно море Даниел Димов и Илиан Илиев изгонени

Отборът на Левски очаквано се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, въпреки че днес загуби реванша срещу Черно море с 0:1. Мачът се игра на стадион "Тича", а първата среща на "Георги Аспарухов" завърши с разгром с 4:0 в полза на столичани и така те с общ резултат 4:1 продължават в следващата фаза.

Като цяло срещата не бе особено атрактивна, с оглед лошото състояние, в което се намираше тревното покритие на "Тича". Все пак "моряците" имаха значително повече шансове от "сините" за отбелязване на гол, като дори удариха и греда в самото начало.

Левски завърши мача и с 10 човека, след като в 69-ата минута Даниел Димов напусна преждевременно терена заради втори жълт картон. Малко след това и наставникът на "сините" Илиан Илиев бе изгонен от резервната скамейка за реплика към рефера Табаков.

Любопитното в случая е, че и двамата са юноши именно на Черно море.

Двубоят започна с отлична възможност за домакините, след като още в 3-та минута Дончо Атанасов шутира силно от малък, принуждавайки Пламен Илиев да избива топката в гредата.

Като цяло "моряците" бяха по-активният тим, докато старши треньорът на Левски Илиан Илиев бе избрал по-прибрана тактика, с оглед факта, че бе дал и почивка на голяма част от титулярите си, сред които Рамос, Станислав Ангелов, Мулдер, Гаджев, Силва и Де Карвальо.

Положенията пред Пламен Илиев обаче идваха по-скоро след удари от дистанция, отколкото след някакви бързи комбианции. В 10-ата минута Дончо Атанасов също опита късмета си от дистанция, но кълбото излезе в аут.

Първият удар към вратата на "моряците" дойде чак в 29-ата минута, когато Колев трябваше да се намесва след шут от фаул Йовов. Последва неточен удар на Тонев, а в 42-ата минута Пламен Илиев спаси изстрел на Капитанов.

В 43-ата минута юношата на Левски - Живко Атанасов, можеше да се разпише, след като топката му бе свалена с глава от Александър Александров, ала след удара му кълбото рикошира в бранител на Левски и опасността премина.

В 44-ата минута дойде и най-чистото положение за варненци през първата част. Тогава Дончо Атанасов центрира опасно в пеналта на Левски, където Божилов засече слабо с глава и Пламен Илиев спаси.

Втората част отново стартира с по-активна игра на Черно море и с неточни удари на Божилов и Дончо Атанасов. В 63-ата минута пък, Живко Атанасов отново можеше да вкара на родния си тим, ала изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата.

Така дойде 69-ата минута, когато столичани останаха с 10 човека на терена за втори жълт картон на Даниел Димов. След изпълнението на фаула Атанасов разигра късо с Рахим, вторият стреля, топката рикошира в бранител на "сините" и стигна до Росен Колев, който отблизо не сбърка, давайки аванс на "моряците" - 1:0.

120 секунди по-късно, главният рефер Георги Кабаков, изгони от резервната скамейка на "сините" Илиан Илиев заради репликиране.

До края на двубоя обаче темпото изненадващо спадна и нови голове на стадион "Тича" във Варна нямаше. Така Черно море победи Левски с 1:0 в осминафиналния реванш от турнира за Купата на България, но с общ резултат 1:4 отпадна от надпреварата.

szólj hozzá: levski