3. Черно море изяде здрав пердах в Минск и отпадна от Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море изяде здрав пердах в Минск и отпадна от Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Динамо (Минск) изнесе истинска лекия на "моряците" и ги прегази с 4:0, Черно море игра цяло второ полувреме с 10 души

Черно море продължи черната серия на българските отбори в евротурнирите този сезон и отпадна от Лига Европа след загуба с 0:4 от Динамо (Минск) на стадион „Трактор” в столицата на Беларус. Така след 1:1 в първия мач „моряците” на Никола Спасов отпаднаха във втория предварителен кръг с общ резултат 1:5.

За разлика от първия мач в Разград преди седмица, днес вицешампионът на Беларус изнесе истинска лекция по агресивен и атакуващ футбол на носителя на Купата на България и можеше да спечели с много по убедителен резултат, а вратарят Чанович спаси поне 7-8 чисти положения.

Феновете на Динамо бойкотираха мача заради лошо отношение на местната полиция към тях и на стадион „Трактор” имаше под 2 000 души, сред които и колоритна агитка от Варна.

Малкото публика не смути домакините, които натикаха Черно море в неговата половина от самото начало. Още в 4-ата минута лошо избита топка стигна до крака на Бегунов, който стреля силно и след рикошет в Кулибали кълбото облиза напречната греда и излезе в корнер. Чанович пък умело изби с ръце от краката на Расадкин, който бе изведен зад защитата.

Средата на първата част бе най-добрият период в мача за Черно море. Тогава отборът на Никола Спасов изравни играта и повече разиграваше, но стигна само до един опасен удар на Симеон Райков, който стреля коварно от пряк свободен удар по диагонала, но вратарят
Гутор внимаваше и изби в корнер тупналата току пред него топка.

Веднага след това дълъг пас позволи на Адамович да изскочи сам срещу Чанович, но се замота, спря, опита да прехвърли сърбина, който разгада намеренията му и изби.

Паланков спря с ръце Бечирай в 41-ата минута, Владимир Коритко завъртя от прекия свободен удар над стената и след всичките си отлични намеси Чанович се почуди дали да остави топката за аут, но тя безмилостно влезе до гредата в мрежата за 1:0.

За капак преди почивката Паланков задържа Расадкин пак с две ръце като последен в защита и остави Черно море с 10 души за втората част.

Никола Спасов направи две смени на почивката, но с 10 души Черно море се превърна в лесна плячка на непрекъснатите атаки на скорост на Динамо.

Курьор имаше златен шанс да възстанови равенството, което щеше да значи и равенство в общия резултат, но изскочил сам срещу вратаря би анемично право в ръцете му в 48-ата минута.

Коритко изпусна от 8-9 метра, но Динамо удвои с фамозен гол в 58-ата минута. Тогава Ненад Адамович получи в половината на Черно море от Бангура, нагласи се и от около 30 метра прати снаряд в горния ляв ъгъл за 2:0.

Расадкин изпусна сам срещу вратаря, после Бечирай се подхлъзна с топка в крака около дузпата. Белорусите развинтваха „моряците” и тяхна триходова акция след пас с петичка завърши с ново спасяване на Чанович.

Третият гол се печеше, Чанович изби силен удар, добавката с глава бе неточна, а Курьор безобразно пропиля втория чист шанс на гостите за втората част. Той бе изведен сам срещу вратаря вдясно, но незнайно защо реши да подава и сбърка.

Веднага след пропуска Бечирай получи в наказателното поле на Черно море и този път прошка нямаше – прецизен нисък диагонален удар за 3:0.

В добавеното време резервата Биков засрами Стефан Станчев с пас между краката му за Бечирай, който след рикошет стигна до втория си гол за крайното 4:0.

Динамо продължава напред с общ резултат 5:1, а единствената надежда за българския футбол в Европа остана в ръцете на Берое, който гостува на Брьондби след домакинска загуба с 0:1 в първата среща. Динамо (Минск) пък ще срещне швейцарския Цюрих в третия квалификационен кръг на Лига Европа.
Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА