3. Черно море с първи успех под ръководството на Гонзо

Черно море с първи успех под ръководството на Гонзо

"Моряците" надвиха Костулени с 2:0 след попадения на Паломино и Тодор Колев

Новоназначеният наставник Георги Иванов записа първи успех начело на Черно море, след като неговите възпитаници победиха Костулени (Молдова) с 2:0 в контролна среща, играна по време на зимния подготвителен лагер на „моряците” в Турция.

Първото добро положение за Черно море бе в 12-ата минута, когато Мирослав Манолов стреля, топката се удари в сглобката на вратата и излезе в аут. Малко по-късно капитанът на черноморци Георги Илиев след триходова комбинация бе изведен в добра позиция, но ударът му бе неточен.

В 28-ата минута Георги Илиев центрира от фаул, но ударът с глава на включилия се в атаката защитник Александър Александров срещна напречната греда, а след това излезе в аут.

Двайсетина минути след паузата отборът на Черно море най-после стигна до гол. Това стана в 68-ата минута след добро центриране от дясно венецуелският нападател на "моряците" Ермес Паломино засече топката и я изпрати в мрежата на молдовския отбор.

В 84-ата минута молдовците бяха близко до изравняването, но Онофрей пропусна от добра позиция, а в 87-ата минута след добро центриране на Сашо Александров топката попадна в Тодор Колев и той на празна врата оформи крайния резултат - 2:0 за Черно море.

Черно море – Костулени 2:0
1:0 Паломино ('68)
2:0 Тодор Колев ('87)

Жълти картони:
Коста Янев, Миро Манолов, Себастиан Комел, Симеон Симеонов (Черно море),
Бербински, Максуел, Пакоме, Солоки (Костулени)

Състав на Черно море:
33. Георги Китанов, 55. Росен Колев (58 - 26. Георге Радев), 18. Себастиан Комел (58 - 4. Детилин Дмитров), 9. Паломино, 8. Коста Янев (58 - 23. Семеон Семеонов), 91. Живко Атанасов (46 - Сашо Александров), 6. Единилсон Бергонси (58 - 7. Бекир Расим), 30. Илиян Капитанов (58 - 13. Тошко Колев), 15.Александър Александров, 21. Жоро Илиев (58 - 14. Георги Божилов), 10. Миро Манолов (58 - 99. Атанас Илиев);