3. Черно море стартира третата си еврокампания с реми срещу Динамо Минск (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима си размениха по един гол и закономерно не се победиха в Разград

Черно море завърши наравно 1:1 с беларуския Динамо Минск в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Срещата се игра на стадион „Лудогорец Арена” в Разград, а с нея стартира и третото участие на „моряците” в евротурнирите.

В стартовия състав на варненци място намери само един от дошлите това лято футболисти, а именно Мехди Бурабия, който изигра силен мач, но увисна при изравнителния гол на гостите. На вратата пък застана Александър Чанович, направил фантастично спасяване в края на първото полувреме.

Гостите започнаха мача с преса в съперниковата половина и така затрудниха „моряците”, но последните се окупитиха и нанесоха своя удар в 11-ата минута.

Тогава домакините ги изненадаха с изпълнение на тъч в английски стил, след което в пеналта Матиас Курьор овладя на гърди и от близка дистанция простреля вратаря – 1:0.

Така халфът, донесъл Купата на България с гола си в добавеното време във финала срещу Левски, отново се превърна в герой за своите.

След попадението двубоят бе доста равностоен, но и много често накъсван от нарушения. Гостите имаха две добри възможности да изравнят, след като в 13-ата минута Бечирай се възползва от грешка в защитата на „моряците”, ала в последния миг Марк Клок самоотвержено изчисти в корнер.

Малко преди края на първата част Бечирай все пак остана сам срещу вратаря на Черно море и стреля силно от точката за дузпа, но Чанович демонстрира висока класа и запази преднината на своите до почивката.

След нея тя можеше и да бъде удвоена, след като отново Курьор опита да порази целта, този път с атрактивна странична ножица, но топката мина на сантиметри от целта.

В 65-ата минута пък Симеон Райков бе близо до гола, след като направи отличен пробив и стреля силно в близкия ъгъл, ала стражът на гостите боксира в корнер.

Неприятният момент дойде в 72-ата минута, когато безупречния до този момент Мехди Бурабия увисна в пеналта при едно центриране и капитанът на гостите Сергей Политевич се разписа с глава за 1:1.

В заключителните минути „моряците” опитаха да възстановят аванса си, но сякаш изчерпаха силите си и в крайна сметка срещата приключи без победител.

Така двата отбора ще трябва да решат всичко в Минск на 23 юни, когато е реваншът.

Novsport.com проследи сблъсъка Черно море - Динамо Минск чрез традиционното си чат-описание: