3. Черно море успя! 10 „моряци” взеха „Лазур” на абордаж и триумфираха с Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски отново се провали и пак ще пропусне мачовете в Европа

Черно море триумфира с Купата на България след перфектно проведен тактически мач от Никола Спасов. „Моряците” победиха Левски във финала с 2:1 след продължения.

Тимът на Никола Спасов не само спечели ценния трофей за първи път в историята си, но и си спечели място във втория предварителен кръг на Лига Европа в следващия сезон.

За Левски това е втори пореден загубен финал, след като през 2013 година бе победен от Берое след изпълнение на дузпи. „Сините” остават без трофей от 2009-а.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Антонио Аниете даде аванс на „сините” в 72-рата минута, но резервата Бакари изравни в третата минута от даденото от съдията продължение и вкара двубоя в продължения. Голът на победата отбеляза Матиас Курьор в 119-ата минута и хвърли в екстаз почти 3000-те фенове на „моряците” по трибуните.

ГАЛЕРИЯ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО НА ЧЕРНО МОРЕ И СИНЯТА МЪКА ВИЖТЕ ТУК

Финалът започна с леко закъснение заради всички димки, факли и бомбички, с които феновете на Левски заляха трибуните на стадион „Лазур”.

Още в третата минута Гаджев изстреля страхотна тупалка от около 20 метра, но Чанович отрази. Черно море отговори с няколко опасни атаки, но не успя да намери целта.

В 20-ата минута дойде първата спорна ситуация. Ернандес се измъкваше сам срещу Йоргачевич, а Борислав Стойчев се хвърли грубо в краката му. Ивайло Стоянов пожали бранителя на Левски като му показа само жълт картон.

Последваха силни минути за „сините”. Първо – Аниете стреля леко с глава от чиста позиция право в ръцете на Чанович. Малко по-късно – Педро направи най-фрапантния пропуск за първата част. Крилото на Левски се хвърли на шпагат, за да засече центриране на Абди, но от около четири метра прати топката над вратата.

В 38-ата минута „моряците” останаха с човек по-малко. Стенио си изкара два жълти картона само в рамките на пет минути. Първият му бе показан за задържане на Бедоя в половината на Левски. Малко по-късно Стенио задържа Либан Абди при един опит на седмицата да се измъкне и заслужено бе изгонен.

В началото на втората част „сините” не успяха да наложат очаквания натиск, въпреки че бяха с човек повече на терена. В 50-ата минута Аниете изпусна да изведе Левски напред, след като, останал сам срещу Чанович, прати топката над вратата.

Все пак, испанецът даде аванс на „сините” в 72-рата минута. След центриране на Веско Минев отляво, Домовчийски не успя да играе с глава, топката попадна в Прохазка, който също не успя да стреля, но прати кълбото в краката на Аниете. Той успя да се изплъзне от защитник на „морето” и да прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на Чанович за 1:0.

След гола тимът на Левски се прибра и Черно море организира няколко опасни атаки, но така и не стигаше до гол. До даденото от съдията продължение.

В третата добавена минута две от резервите на Никола Спасов комбинираха и резултатът бе изравнен. Георги Божилов свали топката с глава към Бакари, той намери топката от въздуха и със завъртане остави Йоргачевич на място и вкара финала в продължения.

Продълженията започнаха добре за Левски, като Домовчийски отново изпусна чисто положение. Оставен сам срещу Чанович след прекрасен пас с пета от Гаджев, нападателят на Левски стреля над вратата.

Играчите на Черно море бавно губеха сили и един след друг падаха на терена след различни схващания.

В началото на второто продължение Краев изпусна много чисто положение, като стреля с глава покрай вратата. В ответната атака Коконов пък можеше да накаже грешка в отбраната на Левски, но се забави, след което не успя да преодолее Йоргачевич.

Четири минути преди края на 120-те Ивайло Стоянов не отсъди чиста дузпа за нарушение на Матиас Курьор срещу Либан Абди. Точно този Курьор донесе купата на Черно море три минути по-късно.

В 119-ата Курьор направи отбраната на Левски за смях. Мина покрай Прохазка и Стойчев, залъга Нину, след което стреля под плонжа на Йоргачевич и бе погълнат от прегръдките на съотборниците си.

В края на мача и Левски остана с човек по-малко, след като Веселин Минев получи директен червен картон като последен в отбраната за нарушение срещу Бакари.

Тревога: Спартак Вн има пари за още два мача