3. Девическият отбор по футбол на България до 17 г. загуби от Босна и Херцеговина

Девическият отбор по футбол на България до 17 г. загуби от Босна и Херцеговина

Мачът бе първи за "лъвиците" на турнира за развитие на таланти в Македония

Националният отбор на България за девойки до 17 години загуби първия си мач от турнира на УЕФА за развитие на таланти в Македония.
"Лъвиците" отстъпиха с 1:3 на Босна и Херцеговина. Българките се представиха достойно и само малшансът им попречи да постигнат нещо повече.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0, като нашите момичета на няколко пъти имаха шанс да открият резултата чрез нападателката Евдокия Попадинова.

В 55-ата минута Босна и Херцеговина вкара първия гол в мача след изпълнение на корнер от ляво и разбъркване в наказателното поле. Финалният шут бе на Йосипа Струкар. Това обаче не сломи нашите момичета, които пет минути по-късно изравниха резултата с гол на Илияна Бъндева.

Последваха нови възможности за двата съперника. В 61-та минута босненките стигнаха до втори гол, дошъл след далечен изстрел на Зерина Пискич. В 70-ата минута, след ново изпълнение на корнер, топката се отклони в крака на капитана на България - Лора Димитрова, и за трети път се озова в нашата врата.

"Получи се двуостър мач, като малки индивидуални грешки в защита позволиха на съперника да отбележи първи гол. Смятам, че през второто полувреме видимо по-добрата физическа подготовка на Босна оказа влияние върху цялостния резултат. Въпреки това ние имахме своите възможности и се надявам в следващите мачове те да бъдат реализирани", изрази мнението си след края на двубоя треньорът на нашия отбор - Станислава Цекова.

Съставът на България (WU17):

1. Иванка Димитрова, 3. Грета Дамянова, 4. Виктория Митова, 5. Златомира Илиева (67 - 17. Вили Карадакова), 8. Звезделина Георгиева (75 - 18. Бурчин Халил), 9. Илияна Бъндева, 11. Лора Димитрова - капитан (75 - 10. Стефка Петкова), 13. Калина Георгиева, 14. Ася Ангелова (52 - 2. Ивет Василева), 16. Кристин Качулска, 19. Евдокия Попадинова

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)