3. Фамозен гол на Неделев "попари" Монтана в края (ВИДЕО)

Фамозен гол на Неделев "попари" Монтана в края (ВИДЕО)

"Канарчетата" успяха да се доберат до равенство 2:2 с Монтана в луд мач с обрат и четири гола

Уникален гол на Неделев в 93-тата минута донесе точка на Ботев при домакинството на Монтана в мач от 29-ия кръг на "А" група. Гостите изпуснаха златен шанс да се откъснат пред Пирин в битката на опашкарите.

Монтана изоставаше в резултата след попадение на Лъчезар Балтанов преди почивката, но през втората част Владимир Мичев от дузпа изравни, а Асен Георгиев с глава направи обрата пълен. Всичко вървеше към победа за гостите, но Тодор Неделев с прекрасно изпълнение в последните минути на продължението изравни и спаси тима си от неприятна загуба.

Първото полувреме бе равностойно в по-голямата си част, но домакините "удариха" първи след хубав гол на Балтанов, който получи топката след рикошет  и мигновено стреля за 1:0.  До почивката "канарчетата" бяха близо до втори гол след изстрел в напречната греда на Тодор Неделев от свободен удар.

През втората част Монтана вдигна оборотите и логичното се случи в 60-тата минута, когато Петър Атанасов бе фаулиран от вратаря Голас и последва дузпа, която в последствие бе реализирана хладнокръвно от Мичев.

Седем минути по-късно гостите стигнаха до пълен обрат  чрез Асен Георгиев, който се извиси и заби с глава топката в мрежата за 2:1. От тук до края Ботев се хвърли в атака, но до чисто голово положение така и не се стигаше.

В 92-рата минута Асен Геориев бе изкаран на носилка, което отвори дупка в отбраната на Монтана, от която се възползва Тодор Неделев само минута след това. Атакуващият футболист пое топката на гърди и с хубав изстрел вкара за 2:2

Двубоят за Ботев бе генерална репетиция за градското дерби с Локомотив следващата седмица, а с представянето си през второто полувреме "канарчетата" оставиха много въпросителни. Николай Костов няма да може да разчита на своя титулярен вратар Виктор Голас в дербито на "Лаута". Бразилецът днес получи своя пети картон в шампионата и ще бъде наказан за този мач.