3. Кокала захапа феновете: Може би идват от парламента, „оставка” там са го чули + ВИДЕО

Не е вярно, че сме имали да връщаме точки на Литекс, играхме за победа, но ни споходи малшанс, обясни Емил Велев

Треньорът на Локо (Сф) Емил Велев влезе в задочен спор с феновете на отбора още след втория мач за новото първенство. „Железничарите” паднаха с 0:2 от Литекс на „Надежда”, а агитката започна да скандира „Оставка” още през първото полувреме.

Велев коментира по много любопитен начин призивите от трибуните да напусне.

„Те може би идват от парламента, „оставка” са го чули там. Това почна от началото на мача,  но гледам да не обръщам внимание на тези неща. Феновете трябва да подкрепят отбора. Не ми прави впечатление какво викат, няма проблем. Това, че те ме обиждат, аз не бива да им отвръщам със същото”, коментира Велев след двубоя.

През миналия сезон Локо (Сф) се спаси след една странна победа в Ловеч над днешния съперник. Кокала обаче отрече слуховете за уговорка днес и обясни поражението от Литекс с малшанс.

„Не искам да опровергавам никого, това не отговаря на истината, играхме днес за победа. Искахме да победим, излязохме с офанзивна тактика, имахме 5-6 чисти положения за гол. Аз не знам това защо не го отбелязвате? Смятам, че днес ни споходи малшанс. Днес Бранко Костадинов ако беше концентриран, само той можеше да вкара три гола. Неприятна домакинска загуба. Започнахме разконцентрирано и получихме много лек гол. Изпуснахме 3-4 ситуации ние да отбележим. Резултатът от първото полувреме не беше справедлив. През второто полувреме диктувахме темпото, поне така ми се виждаше на мен отстрани. Изпуснахме 1-2 ситуации, нямахме шанс да вкараме гол”.

Тепърва Локомотив ще трупа точки, очаква наставникът, въпреки че сега има само една от първите два мача.

„Има още 36 мача, смятам, че ще съберем повече точки. Не мога да преценя дали има израстване или моментно колебание. Новите играчи им трябва повече време за адаптация и да се опознаят”.

Локо търси играчи на всички постове. „Не обичам да се оправдавам, когато отборът губи, но не мога да кажа, че отсъствието на Маркиньос не се е отразило. Не търсим специално централен нападател, търсим играчи във всички линии, имаме доста контузени, явно ще трябва да подсилим отбора”.