3. Контузиха Бакари, феновете на Черно море отмъщават с бой

Контузиха Бакари, феновете на Черно море отмъщават с бой

„Първо ме удариха в скулата, след което и в носа”, оплака се Антоний Балъков от Локо (ГО)

Официалното представяне на носителя на Купата на България Черно море за сезон 2015/16 бе опорочено от изключително грозни сцени.

Проверката с Локомотив Горна Оряховица на стадион "Тича" бе прекратена при резултат 1:0 в 36-ата минута, след като фенове на моряците нахлуха на терена и потърсиха саморазправа с играчите на гостите.

Голът отбеляза в 21-ата минута от фаул Симеон Райков. От самото начало контролата изобилстваше от здрави единоборства, като футболистите на Локо направиха няколко груби нарушения.

В 34-ата минута испанският нападател на варненци Бакари се сблъска с вратаря на съперника Пламен Колев и бе изнесен на носилка, като съмненията са, че има скъсани връзки на коляното.

Ако прогнозата се потвърди, то Бакари най-вероятно ще пропусне есенния полусезон. Само 120 секунди по-късно Иво Харизанов извърши доста груб фаул срещу Марк Клок и реферът Радостин Станев му показа директен червен картон.

При излизането си от терена Харизанов провокира публиката с жест, след което започнаха баталните сцени. Близо 20-ина фенове прескочиха загражденията, а опитите на щаба на домакините да ги възпрат се оказаха неуспешни, тъй като на стадиона нямаше полиция.

Два патрулни екипа пристигнаха впоследствие. При мелето пострадаха Денислав Мицаков и най-вече Антоний Балъков от състава на гостите.

"Първо ме удариха в скулата, след което и в носа", сподели Балъков, който видимо имаше поражения по лицето. Той се закани да си извади медицинско и да съди виновниците. Мицаков пък е бил изритан в тялото.

След като страстите се поуспокоиха, отборът на Локомотив напусна терена, а моряците проведоха двустранна игра. По неофициална информация по случая полицията е задържала двама привърженици на Черно море.