3. Левски бие на „Герена“, 16-годишен бележи (ВИДЕО)

Левски бие на „Герена“, 16-годишен бележи (ВИДЕО)

Синът на Йовов дебютира при 3:2 над столичния Септември

Левски победи с 3:2 гостуващия Септември (София) в контролна среща, играна на „Герена“.

Петите в класирането на елита възпитаници на Станимир Стоилов се наложиха над намиращите се на пето място във Втора лига столичани с попадения на Георги Миланов, Уелтън и 16-годишния Преслав Бачев.

Последният замени Билал Бари на почивката и удвои резултата секунди след това, а през втората част дебют за „сините“ записа синът на Христо Йовов – Кристиян.

Головете за Септември пък паднаха малко преди края и бяха дело на резервата Кристиян Иванов (86 и 90).

„Сините“ овладяха инициативата в началните минути и в 8-ата Цунами изведе Илиян Стефанов в наказателното поле, но изстрелът на дошлия наскоро от Берое халф бе блокиран.

В 20-ата минута друго зимно попълнение – Уелтън, проби отляво и подаде на Георги Миланов, чийто удар обаче не затрудни вратаря на гостите.

Малко по-късно двамата от Левски повториха упражнението, като този път подновилия преди часове договора си със „сините“ полузащитник се озова сам срещу Шейтанов.

Миланов преодоля стража, но си поведе твърде дълго топката и тя излезе преди той да успее да я прати в празната мрежа.

Гостите отговориха с контраатака в 37-ата минута, когато Валери Божинов изведе Рамадан. Крилото напредна отдясно и върна към нападателя, който обаче вместо да стреля, се засуети и потърси отново своя съотборник, а той вече бе в засада.

Само 4 минути след това Левски поведе. Точен от дузпа, отсъдена след единоборство между Чандъров и Илиян Стефанов в пеналта, бе именно Георги Миланов.

След още 3 минути „сините“ претендираха за втори наказателен удар, след като Асен Георгиев събори Радослав Цонев, но този път главният съдия даде знак играта да продължи.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на домакините.

На полувремето Станимир Стоилов замени Билал Бари с Преслав Бачев и 16-годишният нападател удвои с едно от първите си докосвания до топката.

Още в 47-ата минута Миланов проби и пробва центриране, което не се получи, но пък топката стигна до Цунами. Той стреля от границата на наказателното поле, докато Бачев засече от движение и удвои преднината на „сините“.

Тя стана класически едва 10 минути по-късно, когато Уелтън вкара хубав гол след самостоятелен рейд – 3:0.

Не след дълго и младият вратар на Левски трябваше да се проявява. Пламен Андреев показа завиден рефлекс и направи две бързи спасявания, а малко след първия игрови час в игра се появи синът на Христо Йовов – Кристиян.

Заедно с него на терена влязоха Марио Дадаков, Александър Божилов и Ивайло Марков. След комбинация между последните двама в 69-ата минута пък Божилов нацели гредата.

Впоследствие удари опитаха Андриан Краев и Кристиян Йовов от Левски, както и Симеон Александров от гостите, но без успех.

Все пак обаче Септември успя да намали с красив гол, който падна 4 минути преди края на редовните 90 и бе дело на резервата Кристиян Иванов.

След това Вълчинов пропусна да вкара второ попадение на домакините, но това в добавеното време стори отново Кристиян Иванов, който оформи крайното 3:2 в самия край на контролата.

Така тя приключи при резултат 3:2 за „сините“, които играха без своите национали, а в неделя гостуват на Пирин в Благоевград за мач от 25-и кръг на efbet Лига.

Левски - Септември София 3:2
1:0 Георги Миланов (41, дузпа)
2:0 Преслав Бачев (48)
3:0 Уелтън (57)
3:1 Кристиян Иванов (86)
3:2 Кристиян Иванов (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1. Пламен Андреев /к/, 91. Драган Михайлович, 5. Келиан ван дер Каап, 4. Иван Горанов, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 14. Илиян Стефанов, 7. Георги Миланов, 17. Уелтън, 19. Билал Бари;

Резерви: 99. Йоан Загоров (В), 31. Дейвид Михалев, 32. Божидар Костадинов, 34. Димитър Андонов, 35. Адриан Видинов, 36. Марио Дадаков, 37. Ивайло Марков, 38. Кристиян Йовов, 39. Стелиън Георгиев, 41. Александър Божилов, 42. Васил Василев, 45. Преслав Бачев;

Септември: 12. Димитър Шейтанов, 22. Асен Георгиев, 5. Мартин Стойчев, 18. Красиан Колев, 4. Иван Арсов, 10. Асен Чандъров /к/, 8. Александър Тодоров, 9. Валери Божинов, 16. Кристиян Пешов, 23. Йоан Гаврилов, 7. Айкут Рамадан;

Резерви: 1. Банков, 15. Пърликов, 17. Александров, 20. Узунов, 2. Манчев, 26. Г. Иванов, 24. Вълчинов, 13. Поледанков, 3. Джиков, 19. Бойчев, 25. К. Иванов.